Polecamy

Szczepienia przeciw COVID-19

Szanowni Mieszkańcy,

Gmina Lubsza przypomina, że trwa akcja szczepień przeciw COVID-19 zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Ministerstwo Zdrowia, który znajduje się na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

BEZPŁATNY TRANSPORT NA SZCZEPIENIA

Osoby mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko SARS-CoV-2, w tym osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z bezpłatnego transportu do punktu szczepień na terenie Gminy Lubsza.

Gmina Lubsza będzie świadczyła usługę transportu przy zaangażowaniu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Lubszy, Mąkoszycach oraz Michałowic dla osób:

  • niepełnosprawnych tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Zgłoszeń można dokonywać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00

pod numerami telefonów: tel. stacjonarny 77 411 88 12

tel. komórkowy +48 606 235 890. 

JAK MOŻNA ZAPISAĆ SIĘ NA SZCZEPIENIE PRZECIW COVID-19?

Są 3 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim.

Punkt szczepień w gminie Lubsza:

1) NZOZ „ARS-MED.”

Ul. Szkolna 1C

49-313 Lubsza

Tel. 77 411 85 51

2) Ośrodek  zdrowia

Czepielowice 109A

Tel. 77 415 97 58

3) Ośrodek zdrowia

Mąkoszyce

Ul. Pocztowa 3

77 412 21 23

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

 

Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg