Polecamy

Udział w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy

udział w spisie to obowiązek.jpeg

Zaczęły się wakacje, czas odpoczynku od codzienności. Obowiązki warto zostawić za sobą, by bez obciążonej głowy cieszyć się relaksem i piękną pogodą.

Nie spisałeś się? Zatem zrób to jak najszybciej na stronie spis.gov.pl lub telefonicznie na infolinii spisowej (22 279 99 99).

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa do 30 września 2021 r., pamiętaj jednak, że na samodzielne wypełnienie formularza masz czas do momentu aż skontaktuje się z Tobą rachmistrz.

Jeśli nie spiszesz się sam online, rachmistrz może  zadzwonić do Ciebie z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99.

Może również odwiedzić Cię osobiście. Zgodnie z ustawą o Spisie Powszechnym, rachmistrzowi nie możesz odmówić udzielenia informacji.

UWAGA!  Udział w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Nie czekaj do ostatniej chwili! Już dziś spisz się przez Internet.

Spis na osobę zajmuje ok. 5️ minut!

W razie wątpliwości zadzwoń na infolinię spisową: 22 279 99 99.  Możesz też przesłać do nas pytanie przez stronę internetową #GUS: https://stat.gov.pl/pytania-i-zamowienia/pytanie-o-narodowy-spis-powszechny-ludnosci-i-mieszkan.

Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg