Polecamy

Apel Gminnego Komisarza  Spisowego – Bogusława Gąsiorowskiego o dokonanie samospisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Nie czekaj na ostatnią chwilę, spisz się z nami !

Dając przykład wszystkim mieszkańcom Gminny Komisarz  Spisowy – Bogusław Gąsiorowski dokonał samospisu w Urzędzie Gminy w Lubszy w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań NSP 2021.

Przypominam wszystkim Mieszkańcom Gminy, że od 1 kwietnia br. na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 443 z późn. zm.). Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

Nadmieniam, że podstawową, a jednocześnie najbezpieczniejszą i najwygodniejszą metodą udziału w spisie NSP 2021, jest samospis internetowy. Zachęcam do zalogowania się na stronie spis.gov.pl w celu uzupełnienia formularza spisowego. W przypadku trudności można zwrócić się o pomoc do kogoś z rodziny lub innej zaufanej osoby.

Osoby chcące spisać się samodzielnie mogą skorzystać z punktu spisowego przygotowanego w Urzędzie Gminy w Lubszy, gdzie pomocą służą pracownicy Gminnego Biura Spisowego  w Lubszy, do czego serdecznie zachęcam. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną warto wcześniej telefonicznie sprawdzić dostępność punktu spisowego. Można umówić się na konkretny termin, pamiętając jednocześnie, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa do końca września br.

Osoby bez dostępu do Internetu, mogą spisać się przez telefon. Infolinia spisową pod numer telefonu: 22 279 99 99.

Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, od 4 maja br. będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi. Dla bezpieczeństwa można zweryfikować ich tożsamość dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 lub sprawdzając samodzielnie w aplikacji „Sprawdź rachmistrza” dostępnej na stronie stronie spis.gov.pl.

Uprzejmie proszę o przekazywanie tej informacji osobom starszym z Państwa rodzin, znajomym i sąsiadom. Pomóżmy w spisaniu się bliskim osobom, dla których samodzielne wywiązanie się z tego obowiązku może być trudnością.

Gminny Komisarz  Spisowy

Bogusław Gąsiorowski

IMG_20210423_104431553.jpeg

 

Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg