• Bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Lubsza, dnia   21.06.2022r

O G Ł O S Z E N I E

Wójt Gminy Lubsza informuje mieszkańców gminy o bezpłatnej zbiórce odpadów wielkogabarytowych, sprzętu elektrycznego i elektronicznego  oraz zużytych opon (tylko samochodów osobowych) o średnicy do 120 cm w miesiącu lipcu i  sierpniu 2022 roku:

• 4, 5, 6 lipca – Borucice, Rogalice, Mąkoszyce, Raciszów, Roszkowice, Nowy Świat
    • 11, 12, 13 lipca - Tarnowiec,  Lubicz, Śmiechowice, Myśliborzyce, Szydłowice, Pisarzowice
    • 18, 19, 20 lipca- Lubsza, Piastowice
    • 25, 26, 27 lipca- Michałowice, Czepielowice, Nowe Kolnie, Garbów
    • 1, 2, 3 sierpnia – Kościerzyce, Dobrzyń, Błota, Sielska Woda

Zbiórka odbywa się poprzez wystawienie odpadów przed swoją posesję w dniu poprzedzającym odbiór.

Odpady odbierane będą w wyznaczonym terminie w godzinach 6.00 – 18.00.

Reklamacje będą uwzględniane do dnia 17 sierpnia 2022r.

22-06-2022
  • Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak zaprasza na Ogólnopolski Zlot Garbusa & Busa "ŁOpolskie Klimaty na Stobrawskim Zielonym Szlaku"

plakat zlot 4.png Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak oraz Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych "Talent" zapraszają na Ogólnopolski Zlot Garbusa & Busa "ŁOpolskie Klimaty na Stobrawskim Zielonym Szlaku", który odbędzie się w Ośrodku "Żwirek" w Luboszycach (gmina Łubniany) w dniach 1-3 lipca 2022 r.

W programie mi.in:

- występ zespołu "Batala Polska"

- przejazd Garbusów przez Gminę Łubniany

- warsztaty dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Koło Gospodyń Wiejskich "Dziołchy z klasą" z Masowa

- ROCKOTEKA

Więcej szczegółów na plakacie! Zapraszamy!!

21-06-2022
  • Ogłoszenie o Sesji Rady Gminy Lubsza

Sesja Rady Gminy Lubsza odbędzie się w dniu 23 czerwca 2022 r. o godz. 11.00 w Domu Ludowym w Lubszy

13-06-2022
  • Odbiór bioodpadów

Dnia 30 czerwca 2022 odbędzie się odbiór bioodpadów w miejscowościach: Michałowice, Myśliborzyce, Czepielowice, Nowe Kolnie, Garbów, Tarnowiec, Kościerzyce, Dobrzyń, Błota, Szydłowice, Leśna Woda, Lednica, Sielska Woda.

13-06-2022
  • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) - Nowe obowiązki od 1 lipca 2021 roku

Przypominamy, iż od 1 lipca 2021 każdy właściciel lub zarządca budynku lub lokalu jest zobowiązany do złożenia w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) deklaracji
    o użytkowanych źródłach ciepła i spalania paliw. Dotyczy to zarówno domów mieszkalnych, jak i budynków użyteczności publicznej oraz lokali usługowych.

Wszystkie regulacje dotyczące CEEB zostały sformułowane i zdefiniowane w rozdziale 5a ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2021 r., poz. 554).

Kryterium wpisu budynku do systemu będzie stanowiła moc źródła. Obowiązkowi zgłoszenia podlegają źródła ciepła o mocy do 1 MW, które ogrzewają budynek oraz źródła energii elektrycznej wykorzystywanej do ogrzewania budynku.

Dla budynków, które już istnieją właściciel lub zarządca ma 12 miesięcy (czyli do 30 czerwca 2022 r.). Dla nowopowstałych budynków termin ten wynosi 14 dni od dnia pierwszego uruchomienia tego źródła ciepła lub źródła spalania paliw. W przypadku zmiany źródła ciepła właściciel lub zarządca budynku lub lokalu ma na złożenie nowej deklaracji 14 dni od dnia, w którym zaistniała zmiana.

Deklaracje można składać przez internet, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego CEEB, dostępnego pod adresem https://zone.gunb.gov.pl/ lub w formie papierowej do właściwego urzędu gminy. Możliwość składania deklaracji w sposób cyfrowy jest wdrażana zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa – po zalogowaniu w systemie Węzła Krajowego. Sposobem uwierzytelnienia osoby składającej deklarację jest Profil Zaufany, E-dowód oraz podpis kwalifikowany.

Przesłanie danych jest obowiązkowe. Za brak zgłoszenia lub przekroczenie dopuszczalnych terminów zgłoszenia zgodnie z art. 27h ust.1 ustawy z 28 października 2020 r. o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw będą groziły kary grzywny.

Do pobrania:

PDFdeklaracja_a_v.1.4_-_1.3.2022.pdf