Polecamy

Projekt „Kultura u Seniora” rozpoczęty

Projekt PZU logo.jpeg 

Bogusław Gąsiorowski, wójt Gminy Lubsza, osobiście zainaugurował projekt „Kultura u Seniora” wręczając p. Marii Dydzie zestaw materiałów plastycznych. Przedsięwzięcie jest realizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy i współfinansowane przez Fundację PZU.

Pakiety materiałów plastycznych otrzymali także pozostali uczestnicy projektu – mieszkańcy pięciu miejscowości z terenu Gminy Lubsza - Szydłowic, Błot, Dobrzynia, Czepielowic i Lubszy. Zadaniem Seniorów będzie wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, m.in. kartek wielkanocnych, czy lampionów. Założeniem projektu jest urozmaicenie czasu wolnego, który z racji pandemii Seniorzy spędzają w domach, a także przeciwdziałanie ich samotności i braku zajęć dodatkowych. Swoje prace Seniorzy będą fotografować, a zdjęcia przesyłać do GOK-u mailem. Jeżeli któraś ze starszych osób nie korzysta z internetu, będzie mogła poprosić o pomoc młodszych członków rodziny, np. wnuczęta, a przy okazji zapoznać się z funkcjonowaniem sieci internetowej. Taka współpraca Seniorów z młodymi ludźmi to również jedno z założeń przedsięwzięcia.

Projekt „Kultura u Seniora”, którego całkowita wartość wynosi 12,5 tysiąca zł, potrwa do sierpnia 2021 r. Na zakończenie każdy z uczestników otrzyma upominek. Jeżeli restrykcje związane z pandemią koronawirusa to umożliwią, przewidziane jest również uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia podczas wspólnego spotkania uczestników projektu.

Projekt PZU.jpeg

Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg