Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

• 22-09-2021
  • Za odmowę udziału w Narodowym Spisie Powszechnym grozi kara grzywny do 5 000 zł

Nie zwlekaj do ostatniej chwili -spis-powszechny-2021.jpeg

Szanowni Mieszkańcy Gminy Lubsza

Udział w spisie jest obowiązkowy. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie ludności i mieszkań w 2021 r.

Za odmowę udziału w spisie grozi kara grzywny do 5 000 zł.

Proszę o niezwłoczne dokonanie spisu poprzez stronę spis.gov.pl lub poprzez infolinię spisową: 22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy w Lubszy przy ul. Brzeska 16, tel. 77 4118630 wew. 132, 135, 136.

Bogusław Gąsiorowski

Gminny Komisarz Spisowy w Lubszy

30-08-2021
  • 27-08-2021
  • Gmina Lubsza na pierwszym miejscu w województwie opolskim - NSP 2021!

ranking.jpeg

Według stanu na dzień 20.08.2021 r. nasza gmina uklasyfikowała  się  na pierwszej pozycji w Narodowym Spisie Powszechnym pod względem kompletności danych.

Gminny Komisarz Spisowy – Bogusław Gąsiorowski serdecznie dziękuje wszystkim Mieszkańcom za udział w NSP, jak również Radnym, Sołtysom bezpośrednio zaangażowanym w prace spisowe, wspieranie rachmistrzów oraz owocną współpracę z Gminnym Biurem Spisowym.

Apeluję do osób jeszcze niespisanych o podjęcie kroków i realizację ustawowego obowiązku oraz o indywidualną weryfikację osób we własnych gospodarstwach domowych, które są zameldowane a mieszkają w innych gminach i tam powinny się spisać.

Pamiętaj o istniejących możliwościach:

• Samospis internetowy przez stronę www.spis.gov.pl
    • Zgłoś się do Urzędu Gminy w Lubszy, ul. Brzeska 16, 49-313 Lubsza i skorzystaj z pomocy pracowników Gminnego Biura Spisowego

Odbierz telefon od rachmistrza, który kontaktuje się z Tobą z numeru telefonu 22 828 88 88 lub 22 279 99 99 lub przyjdzie przeprowadzić wywiad bezpośredni.

24-08-2021
  • Masz kilka możliwości wypełnienia obowiązku spisowego

STRACONY CZAS.jpeg

Masz kilka możliwości wypełnienia obowiązku spisowego:
    - wypełnij formularz online na https://spis.gov.pl/, to tylko kilka minut,
    - zadzwoń na numer 22 279 99 99 i spisz się telefonicznie – rachmistrz wprowadzi do formularza Twoje dane,
    - odwiedź najbliższy Urząd Gminy i spisz się przez Internet na specjalnie utworzonym w tym celu stanowisku.
    Jeśli nie spiszesz się przez Internet lub dzwoniąc na numer 22 279 99 99, zadzwoni do Ciebie rachmistrz spisowy.

02-08-2021
  • Informacja rzecznika prasowego prezesa GUS

W związku z pytaniami dotyczącymi odmów udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 informuję, że w przypadku gdy respondent definitywnie odmawia realizacji obowiązku spisowego urzędy statystyczne w województwach przygotowują odpowiednie wnioski i składają zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia na policję. Dotychczas złożonych zostało blisko 80 wniosków. Urzędy przygotowują na bieżąco kolejne wnioski do przekazania policji.
    Obowiązek udziału w spisie wynika z ustawy o statystyce publicznej, a za odmowę udziału w badaniu zapis ustawy wskazuje karę grzywny.

/-/Karolina Banaszek
    Rzecznik prasowy Prezesa GUS

02-08-2021
  • Rachmistrz może odwiedzić Cię w mieszkaniu  lub zadzwonić do Ciebie

legitymacja rachmistrza.jpeg

Rachmistrz spisowy to funkcjonariusz państwowy, którego zadaniem jest pomóc Ci zrealizować obowiązek spisowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Rachmistrz może odwiedzić Cię w mieszkaniu  lub zadzwonić do Ciebie, aby przeprowadzić wywiad spisowy. W czasie kontaktów bezpośrednich rachmistrzowie przestrzegają procedur sanitarnych.

Informacje, które przekazujesz rachmistrzowi są bezpieczne  i zostaną wykorzystane jedynie do celów statystycznych. Zgodnie z obowiązującym prawem, nie możesz odmówić rachmistrzowi realizacji wywiadu i przekazania danych w ramach spisu powszechnego. Udział w Spisie Powszechnym to obowiązek każdego z nas.

28-07-2021
  • Konkurs Prezesa GUS

konkurs_cg-nsp-1536x1033_2.png

Bez Ciebie nic się nie liczy – spisz się i pomóż swojej gminie wygrać Konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021!

26-07-2021
  • Weź udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

obowiązek spisania się.jpeg Przypominamy, że trwa  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. Jest on realizowany metodą samospisu internetowego oraz uzupełniająco: metodą wywiadu telefonicznego i metodą wywiadu bezpośredniego. Najłatwiej spisać się samodzielnie przez Internet na stronie spis.gov.pl.

Wystarczy komputer lub inne urządzenie mobilne podłączone do Internetu. Miejsca spisowe są dostępne również w urzędach gmin. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą odwiedzić najbliższy urząd gminy lub skorzystać z opcji “spisz się przez telefon” na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 pod numerem: 22 279-99-99.

Respondenci, którzy nie będą mogli samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy lub telefoniczne na infolinii spisowej, zostaną spisani przez rachmistrzów telefonicznie lub podczas wywiadu bezpośredniego. Rachmistrzowie dzwonią z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99. Od 23 czerwca br. rachmistrzowie realizują również wywiady bezpośrednie.

20-07-2021
  • Loteria spisowa. Wziąłeś udział w spisie powszechnym? 14 lipca dowiesz się, czy wygrałeś

finał loterii.jpeg

W środę 14 lipca w samo południe odbędzie się losowanie nagród głównych w loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Do udziału w loterii zarejestrowało się ponad milion dwieście tysięcy osób– najwięcej zgłoszeń pochodzi z województw wielkopolskiego, śląskiego i mazowieckiego.

Dotychczas przeprowadzono sześć losowań nagród I i II stopnia, tj. kart przedpłaconych o wartości 1000 i 500 zł. Do tej pory 1440 zwycięzców zgarnęło w sumie 960 000 zł.

14-07-2021