Od 23 listopada samospis można wypełnić tylko w ciągu 2 dni od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji!
Ważna zmiana dla osób, które chcą się spisać samodzielnie w PSR. Od poniedziałku 23 listopada br. na przeprowadzenie samospisu rolnicy mają 2 dni od momentu pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Po upływie 2 dni, logowanie do formularza nie będzie możliwe. Z rolnikami, którzy w tym czasie nie zakończą uzupełniania formularza skontaktuje się rachmistrz. Wcześniej termin ten wynosił 14, później 5 dni, ale ze względu na to, że spis wkrótce dobiega końca, został ograniczony do 2 dni.
Przypominamy jednocześnie, że Powszechny Spis Rolny trwa do 30 listopada br. Jeśli użytkownik gospodarstwa rolnego nie dokona samospisu skontaktuje się z nim rachmistrz.
W dniu dzisiejszym tj. 16 października br. został uruchomiony quiz „Spisowe łamigłówki” i trwać będzie do poniedziałku 19 października br. do godz. 10:00.
Poniżej link do quizu https://opole.stat.gov.pl/aktualnosci/psr-2020-konkursy-dla-przedszkoli-szkol-i-inne,115,1.html .
Lubsza, dnia 01.10.2020 r.
KOMUNIKAT !
POWSZECHNY SPIS ROLNY 01.09. – 30.11.2020 r.
Rolniku nie czekaj do ostatniej chwili, dokonaj samospisu przez internet!
Gdy zadzwoni rachmistrz w celu spisu telefonicznego, odmowa udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 grozi karą grzywny!
Bogusław Gąsiorowski
Gminny Komisarz Spisowy w Lubszy
Od 1 września na parterze Urzędu Gminy w Lubszy przy ul. Brzeskiej 16 w godzinach od 8.00 do 14.00 w dniach urzędowania urzędu dostępne jest stanowisko dla osób, które chcą dokonać samospisu w ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2020.
Pracownik ds. rolnictwa w razie potrzeby zapewni wsparcie merytoryczne i techniczne przy dokonywaniu samospisu.
Bogusław Gąsiorowski
Gminny Komisarz Spisowy w Lubszy
Spis rolny przeprowadzany będzie na terytorium RP w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. Spis obejmie zasięgiem równocześnie cały kraj. Spisywane będą gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą i według stanu na ten dzień.
Powszechny Spis Rolny będzie prowadzany metodami:
Samospis internetowy jest metodą obowiązkową. Przez Internet można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020r. Rolnicy, którzy nie poosiadają dostępu do Internetu lub maja trudności z wypełnieniem formularza mogą skorzystać również z metody:
Przez infolinię spisową można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020r.