Polecamy

Aktualności

 • Masz kilka możliwości wypełnienia obowiązku spisowego

  STRACONY CZAS.jpeg

  Masz kilka możliwości wypełnienia obowiązku spisowego:
  - wypełnij formularz online na https://spis.gov.pl/, to tylko kilka minut,
  - zadzwoń na numer 22 279 99 99 i spisz się telefonicznie – rachmistrz wprowadzi do formularza Twoje dane,
  - odwiedź najbliższy Urząd Gminy i spisz się przez Internet na specjalnie utworzonym w tym celu stanowisku.
  Jeśli nie spiszesz się przez Internet lub dzwoniąc na numer 22 279 99 99, zadzwoni do Ciebie rachmistrz spisowy.
   

  02-08-2021
 • Informacja rzecznika prasowego prezesa GUS

  W związku z pytaniami dotyczącymi odmów udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 informuję, że w przypadku gdy respondent definitywnie odmawia realizacji obowiązku spisowego urzędy statystyczne w województwach przygotowują odpowiednie wnioski i składają zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia na policję. Dotychczas złożonych zostało blisko 80 wniosków. Urzędy przygotowują na bieżąco kolejne wnioski do przekazania policji.  
  Obowiązek udziału w spisie wynika z ustawy o statystyce publicznej, a za odmowę udziału w badaniu zapis ustawy wskazuje karę grzywny.

  /-/Karolina Banaszek
  Rzecznik prasowy Prezesa GUS

  02-08-2021
 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) - Nowe obowiązki od 1 lipca 2021 roku

  Informujemy, iż od 1 lipca 2021 każdy właściciel lub zarządca budynku lub lokalu jest zobowiązany do złożenia w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) deklaracji o użytkowanych źródłach ciepła i spalania paliw. Dotyczy to zarówno domów mieszkalnych, jak i budynków użyteczności publicznej oraz lokali usługowych.

  29-07-2021
 • Informacja

  Rokowania po  drugim nieograniczonym przetargu ustnym zakończonym wynikiem negatywnym na sprzedaż  nieruchomości, położonej  w Kościerzycach

  29-07-2021
 • Rachmistrz może odwiedzić Cię w mieszkaniu  lub zadzwonić do Ciebie

  legitymacja rachmistrza.jpeg

  Rachmistrz spisowy to funkcjonariusz państwowy, którego zadaniem jest pomóc Ci zrealizować obowiązek spisowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Rachmistrz może odwiedzić Cię w mieszkaniu  lub zadzwonić do Ciebie, aby przeprowadzić wywiad spisowy. W czasie kontaktów bezpośrednich rachmistrzowie przestrzegają procedur sanitarnych.

  Informacje, które przekazujesz rachmistrzowi są bezpieczne  i zostaną wykorzystane jedynie do celów statystycznych. Zgodnie z obowiązującym prawem, nie możesz odmówić rachmistrzowi realizacji wywiadu i przekazania danych w ramach spisu powszechnego. Udział w Spisie Powszechnym to obowiązek każdego z nas.

   

  28-07-2021
Wszystkie aktualności