W jaki sposób można się spisać?

Spis rolny przeprowadzany będzie na terytorium RP w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. Spis obejmie zasięgiem równocześnie cały kraj. Spisywane będą gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą i według stanu na ten dzień.

Powszechny Spis Rolny będzie prowadzany metodami:

Samospis internetowy jest metodą obowiązkową. Przez Internet można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020r. Rolnicy, którzy nie poosiadają dostępu do Internetu lub maja trudności z wypełnieniem formularza mogą skorzystać również z metody:

• samospisu przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99)

Przez infolinię spisową można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020r.

• bezpośrednio w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie statystycznym
    23-09-2020
  • Konkursy Urzędu Statystycznego w Opolu związane z realizacją Powszechnego Spisu Rolnego 2020

konkurs logo-spis_rolny-900x482.jpeg

W związku z realizacją Powszechnego Spisu Rolnego 2020, Urząd Statystyczny w Opolu przygotował konkursy o tematyce spisowej kierowane do różnych grup odbiorców. Pełna oferta konkursów została opublikowana na stronie internetowej https://opole.stat.gov.pl/aktualnosci/psr-2020-inne-konkursy,115,1.html :

• Konkurs „Dane statystyczne z zakresu rolnictwa w planowaniu rozwoju gminy” – dla pracowników urzędów gmin w województwie opolskim;
    • Konkurs „Liczy się rolnictwo” – dla radych i sołtysów w województwie opolskim;
    • Konkurs „Spis Rolny z perspektywy przedszkolaka” – dla przedszkoli w województwie opolskim

Zachęcam do udziału w konkursach

Bogusław Gąsiorowski

Gminny Komisarz Spisowy w Lubszy

18-09-2020
  • Rolniku! Trwa Powszechny Spis Rolny 2020!

Rolniku! Trwa Powszechny Spis Rolny 2020! Spisz się przez Internet: spisrolny.gov.pl i weź udział w loterii z cennymi nagrodami

Baner_6x3_owca@033x (002).jpeg

18-09-2020
  • Zaproszenie

Gmina Lubsza zaprasza zainteresowane banki obsługą budżetu gminy wraz z rachunkami pomocniczymi oraz rachunkami wszystkich jednostek organizacyjnych gminy do składania stosownych ofert.

Szczegóły w zaproszeniu - do pobrania PDFzaproszenie.pdf

16-09-2020
  • Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej – rusza nowy system rekrutacji do Wojska Polskiego

druk_ZZ_plakat_poziom_A3.jpeg Krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności. To tylko niektóre ze zmian, które już od dziś dostępne są dla wszystkich tych, którzy swoją przyszłość planują związać z Wojskiem Polskim.

Nowe rozwiązania, z których mogą skorzystać Polacy, to wynik kolejnego etapu procesu reformy systemu rekrutacji do Sił Zbrojnych RP.

11-09-2020