Polecamy

Informacja

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Lubsza  25.08.2018r.

W sobotnie popołudnie, 25.08.2018r, na boisku sportowym odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze.

Do turnieju rozgrywanego pod czujnym okiem sędziów, z ośmiu jednostek OSP działających na terenie gminy  stanęło pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych  wystawiając drużyny męskie z Czepielowic, Dobrzynia, Lubszy, Rogalic i Mąkoszyc, lecz również kobiety, reprezentowane przez drużynę kobiecą z Lubszy oraz młodzieżowa drużyna pożarnicza z Lubszy.

Komisja sędziowska składała się z oficerów  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

 Zawody rozpoczęły się o godzinie 15.00, druhowie rywalizowali w konkurencji ćwiczenia bojowe i pożarniczy tor przeszkód.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze to przede wszystkim doskonała promocja działalności jednostek OSP. Straż skupia kolejne pokolenia mieszkańców, a w szczególności cieszy wszystkich zainteresowanie młodzieży i kobiet działalnością w OSP.

Najlepszymi  w kategorii męskiej  w gminie Lubsza okazali się druhowie z jednostki OSP Lubsza zajmując I miejsce, II miejsce zajęli strażacy z OSP Czepielowice   natomiast  III przypadło strażakom z Dobrzynia.

W kategorii Kobiecych Drużyn Pożarniczych pierwsze miejsce zdobyły panie z OSP w Lubszy.

W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych pierwsze miejsce zajęli młodzieńcy  z OSP w Lubszy.

Najlepsi zostali uhonorowani pucharami pamiątkowymi, dyplomami  oraz nagrodami, które  wręczyli Wójt Gminy Bogusław Gąsiorowski , przedstawiciel Marszałka Województwa Opolskiego  Pan Jacek Niesłuchowski i  Komendant Powiatowy PSP  w Brzegu bryg. Dariusz Maciążek.

Swą obecnością zaszczycili: radny powiatowy Pan Klemens Jakubowski, radni gminy Pan Wojciech Jagiełłowicz, Pan Jan Siring, Pan Grzegorz Czernicki i Pan Ryszard Zborowski. 

Jednak nie chodzi tu o miejsca na turniejowym podium, a o wspólnie spędzony czas, zapał i chęć do podejmowania rywalizacji.

Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski złożył podziękowania działaczom OSP i strażakom biorącym udział w zawodach za wysoki poziom wyszkolenia i duże zaangażowanie w zawodach.

Zawody strażackie zakończyły się wspólną grochówką .

SDC16288.jpeg, SDC16304.jpeg, SDC16306.jpeg, SDC16316.jpeg, SDC16317.jpeg

 

 

          

 

Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg