Polecamy

NA KONIEC O WAKACJACH …

Niewiele czasu pozostało dla dzieci i młodzieży na odpoczynek, ponieważ wakacje dobiegają już końca. Wszystko co dobre szybko się kończy i czas przygotowań do szkoły zbliża się nieubłaganie. Trwające 2 miesiące wakacje dla dzieci i młodzieży zorganizowane w świetlicach wiejskich na terenie Gminy Lubsza przebiegły bardzo aktywnie. Wśród wielu atrakcji zorganizowanych w miesiącu lipcu i sierpniu znalazły się warsztaty kulinarne, zajęcia z pierwszej pomocy, zajęcia sportowe, gry terenowe, zajęcia plastyczne i techniczne prowadzone przez opiekunów świetlic oraz rajd rowerowy , który odbył się w leśniczówce w Barucicach. Rozgrane zostały mecze piłki nożnej między świetlicami Gminy Lubsza. Wewnętrze eliminacje wyłoniły cztery drużyny, które rozegrały między sobą turniej. Emocjonujący finał odbył się w dniu 11 sierpnia 2014 r na Hali Sportowej w Lubszy. Po zaciętej i wyczerpującej walce, której towarzyszyło wiele emocji I miejsce zajęła świetlica wiejska w Czepielowicach, II miejsce świetlica wiejska w Mąkoszycach, III miejsce świetlica wiejska w Lubszy, IV miejsce świetlica wiejska w Pisarzowicach. Wszystkie drużyny otrzymały sportowe nagrody. W czasie wakacji aktywne były również biblioteki w których odbywały się akcje pn. „Noc w bibliotece i świetlicy”, które cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży. Oprócz zajęć, które odbywały się na świetlicach miały miejsce również wyjazdy tj. „Piknik na Florydzie”, wycieczka do ZOO we Wrocławiu. wyjazd na ściankę wspinaczkową do Opola oraz rozegranie III Międzyświetlicowego Turnieju Sportowego o Puchar Wójta Gminy Lubsza.
Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy na początku wakacji ogłosił konkurs na „Kukłe dożynkową”, która będzie stanowiła dekorację podczas Gminnych Dożynek w Tarnowcu i właśnie tam nastąpi uroczyste rozstrzygnięcie konkursu.
W pierwszych tygodniach lipca na świetlicach wiejskich przeprowadzone zostały warsztaty z eko projektu „Nowe życie starego przedmiotu – eko warsztaty tworzenia stroi z odpadów”. Dzieci i młodzież dowiedziały się jak dbać o środowisko, segregować śmieci, które później posłużyły im do zrobienia eko stroju. Po wewnętrznych eliminacjach ze wszystkich świetlic wiejskich zostało wybranych 20 eko stroi, które zostaną zaprezentowane szerszej publiczności w dniu 31 sierpnia 2014 r podczas Gminnych Dożynek w Tarnowcu. W czasie Gminnych Dożynek odbędzie się pokaz mody a po nim nastąpi głosowanie publiczności na najładniejszy eko strój. Osoby, które wykonały trzy najwyżej ocenione stroje otrzymają cenne nagrody a pozostali uczestnicy zostaną obdarowani ekologicznymi nagrodami pocieszenia.
W dniu 21 sierpnia 2014 r. na Hali sportowej w Lubszy odbyło się zakończenie wakacji na świetlicach wiejskich. Impreza rozpoczęła się od przedstawienia przygotowanego przez cyrk ADONIS z Czech, który wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród dzieci. Oprócz pokazów ze zwierzętami dzieci mogły wyczarować sobie drobne upominki. Na uczestników czekało wiele atrakcji.
Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Pana Wójta Bogusława Gąsiorowskiego, opiekunów świetlic, rodziców oraz dzieci i młodzieży.
Po zakończonych pokazach cyrkowych dzieci i młodzież udały się na poczęstunek przygotowany w świetlicy w Lubszy. Dalszą część imprezy poprowadził animator dziecięcy Pirat Bartek, który przygotował dla dzieci wiele morskich i pirackich atrakcji. Nie obyło się bez potworów morskich, rekinów, przeciągania liny, zabawy z chustą animacyjną, zarzucania kotwicy, zabawy w kraba, tańca na gazecie, bitwy na kulki papierowe. Dzieciom bardzo spodobały się zabawy z Piratem, który sprawił że wszystkie wróciły do domów zmęczone ale zadowolone. Na zakończenie dostały słodkie upominki ufundowane przez „Sielską Wodę”
 
Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy składa serdeczne podziękowania Panu Wójtowi Gminy Lubsza, Radnym, Sołtysom, rodzicom i wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji 2014 r.
Szczególne podziękowania kierujemy do:
 
- Pana Mariana Tomków „Sielska Woda” za bezinteresowną pomoc i przekazanie słodyczy dla dzieci podczas „Nocy w bibliotece” w Dobrzyniu, „Wioski Indiańskiej” w Nowym Świecie, „Zakończenia wakacji”.
- „Szkółki roślin ozdobnych. Mykita i Szymański” w Dobrzyniu za nieodpłatne przekazanie drzewek na świetlice wiejskie
Oraz podziękowanie za bezinteresowną pomoc i wsparcie : Panu Mirosławowi Borkowskiemu – ARiMR w Opolu, Panu Wiesławowi Kołtowskiemu, Pani Iwonie Dmytruszyńskiej, Panu Damianowi Resiak, Panu Wojciechowi Jagiełłowiczowi, Pani Małgorzacie Choroszewskiej, Pani Iwonie Szachnowskiej, Panu Tomaszowi Windysz, Paniom: Jolancie Kowalskiej, Kazimierze Kowalskiej i Janinie Pawlaczek, Seniorom i wszystkim , którzy współpracowali w ramach warsztatów „Babcia radzi”, Hurtowni „NIKE” Monika i Tomasz Nikiel, Nadleśnictwu Brzeg, Leśnictwu Szkółkarskiemu w Borucicach, Gospodarstwu Rybackiemu E.E. Bider z Borucic, Panu Tadeuszowi Nowakowi „AS-CON”, PKS Brzeg, OSP w Dobrzyniu, 1. Brzeskiemu Pułkowi Saperów w Brzegu, Opolskiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, Kierownictwu: Kina „Helios” w Opolu, ścianki wspinaczkowej „ASGARD” w Opolu, ZOO we Wrocławiu, Polskich Kolei Linowych w Karpaczu.
 
  
DSCF0517.jpeg P1000716.jpeg P1000732.jpeg P1000754.jpeg
Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg