• 09-09-2021
  • Spotkanie informacyjne dla potencjalnych Beneficjentów poddziałania 2.1.2 Wsparcie TIK w przedsiębiorstwach

Lokalny Punkt Informacyjny w Kędzierzynie- Koźlu informuje o Webinarium „Spotkanie informacyjne dla potencjalnych Beneficjentów poddziałania 2.1.2 Wsparcie TIK w przedsiębiorstwach”. Spotkanie w formule online odbędzie się 17 września 2021 r. (piątek) o 11:00.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedsiębiorców. Podczas spotkania będzie można uzyskać informacje na temat możliwości wsparcia na rozwój działalności gospodarczej w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Informacje na temat wsparcia przedstawi specjalista z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu.

Do pobrania: PDFOgłoszenie dot. Webinarium - 2.1.2 RPO WO 2014-2020.pdf

08-09-2021
  • Dożynki Gminy Lubsza za nami

DSC_0460.jpeg Tegoroczne dożynki Gminy Lubsza odbyły się 5 września br. na boisku w Dobrzyniu. Wcześniej jednak zainaugurowano je mszą w miejscowym kościele, której przewodniczył dziekan Dekanatu Brzeg Północ ks. Adam Czternastek, a koncelebrowali ks. Tomasz Luboiński (proboszcz parafii w Szydłowicach) oraz ks. Józef Meler (proboszcz parafii w Lubszy). Po mszy barwny korowód przeszedł na boisko. Tam na scenie nastąpiło tradycyjne przekazanie bochnów chleba na ręce gospodarza Dożynek – Bogusława Gąsiorowskiego, wójta Gminy Lubsza. Dokonali tego starostowie Dożynek – Bożena Majewska z Błot oraz Andrzej Jabłoński z Pisarzowic. Zaznaczyli, że – zgodnie z tradycją i symbolicznie – należy tak tym chlebem gospodarować, aby wystarczyło go dla wszystkich. Chwilę później wójt zwrócił się do wszystkich zebranych. – Cieszę się, że możemy ponownie wspólnie w tym święcie uczestniczyć – mówił.

06-09-2021
  • Ogłoszenie

Sesja Rady Gminy Lubsza odbędzie się w dniu 9 września 2021 r. o godz. 12.00 w Domu Ludowym w Lubszy

03-09-2021
  • E - bazar

banner_ebazar.jpeg

Na stronie internetowej Urzędu Gminy w Popielowie umieszczona została zakładka, gdzie udostępniane są informacje o warzywach i owocach, którymi będą chcieli podzielić się mieszkańcy wszystkich gmin należących do obszaru LGD

Zadanie zrealizowane zostało Zadanie „Razem dla środowiska” realizowane jest w ramach projektu grantowego pn. „Akcje edukacyjne i integracyjne” Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

02-09-2021