Polecamy

Niech żyją nam seniorzy

„Niech żyją nam seniorzy „- pod takim hasłem odbyła się kolejna uroczystość
w Gminie Lubsza
 
W dniu 26 października 2013roku w świetlicy w Michałowicach spotkali się Seniorzy z sołectwa Michałowice, Pisarzowice, Myśliborzyce i Garbów. Po otwarciu obchodów przez Wójta Gminy Pana Bogusława Gąsiorowskiego i Dyrektora GOK-u i złożeniu im życzeń , minutą ciszy uczczono pamięć nie żyjących już seniorów, którzy przez ubiegłe lata uczestniczyli w takich imprezach. Dyrektor GOK  przypomniała w kilku słowach ,że Dzień Seniora to jedyny dzień w roku, w którym chcemy dać okazję do wyzwolenia się z samotności i nostalgii. Pragniemy, aby wszyscy spotykający się choć na chwilę zapomnieli o swoich problemach, chorobach i wieku. Po prostu chcemy trochę rozweselić Wam życie, aby można było jak za młodu cieszyć się swoim życiem oraz nawiązywać nowe znajomości i przyjaźnie. Dzień Seniora jest jednym z tych dni w roku, aby o tym mówić i pamiętać.
Dzień Seniora to wspaniała okazja do rozmowy na temat problemów dnia codziennego osób starszych. Dziś szczególnie młode pokolenia bardzo często nie doceniają doświadczenia osób starszych i wkład, jaki wnieśli w ich wychowanie. Seniorzy to nasi rodzice, dziadkowie, nauczyciele, wychowawcy i autorytety. Szacunek należy im się zawsze, Pragniemy aby dzisiejsze popołudnie było dla Was atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu i żebyście mogli ujawnić swoje talenty po przez śpiew i tanie.
Przy piosenkach i rytmach zespołu Leśne Echo Seniorzy bawili się i śpiewali znane piosenki ludowe. Najstarsi Seniorzy  obecni na imprezie : Pani Karolina Culic, i Pani Jadwiga Lewandowska, Pani Władysława Zarzycka i Pan Tadeusz Krzywy z Michałowic, Pani Helena Bider i Pan Leon Kwiatkowski z Pisarzowic otrzymali od Wójta Gminy i Dyrektora GOK   życzenia, bukiety kwiatów i słodycze. „Seniorami Roku 2013” zostali Pani Krystyna Bogusz i Pan Władysław Jaczak   z Garbowa oraz Pan Paweł Wójcik z Michałowic- otrzymując dyplomy, kwiaty i słodycze. Organizatorem  imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy.
Wójt Gminy w swoim wystąpieniu serdecznie  podziękował pracownikom GOK-u oraz zespołowi „Leśne Echo”.

DSCF2451.jpeg DSCF2454.jpeg DSCF2455.jpeg DSCF2462.jpeg

DSCF2465.jpeg DSCF2472.jpeg DSCF2477.jpeg DSCF2478.jpeg

DSCF2505.jpeg DSCF2512.jpeg DSCF2513.jpeg

Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg