• Rachmistrz może odwiedzić Cię w mieszkaniu  lub zadzwonić do Ciebie

legitymacja rachmistrza.jpeg

Rachmistrz spisowy to funkcjonariusz państwowy, którego zadaniem jest pomóc Ci zrealizować obowiązek spisowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Rachmistrz może odwiedzić Cię w mieszkaniu  lub zadzwonić do Ciebie, aby przeprowadzić wywiad spisowy. W czasie kontaktów bezpośrednich rachmistrzowie przestrzegają procedur sanitarnych.

Informacje, które przekazujesz rachmistrzowi są bezpieczne  i zostaną wykorzystane jedynie do celów statystycznych. Zgodnie z obowiązującym prawem, nie możesz odmówić rachmistrzowi realizacji wywiadu i przekazania danych w ramach spisu powszechnego. Udział w Spisie Powszechnym to obowiązek każdego z nas.

28-07-2021
  • Informacja Wójta Gminy Lubsza

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, w dniu 1 sierpnia 2021r. o godz. 1700 uruchomione zostaną syreny alarmowe.

28-07-2021
  • Konkurs Prezesa GUS

konkurs_cg-nsp-1536x1033_2.png

Bez Ciebie nic się nie liczy – spisz się i pomóż swojej gminie wygrać Konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021!

26-07-2021
  • Badania naukowe dotyczące uczestnictwa mieszkańców w projektach smart city

Kwestionariusz ankiety jest dostępny pod linkiem w wersji polskiej i angielskiej:

wersja PL: https://www.webankieta.pl/ankieta/649130/smart-cities-2021-pl.html

wersja ENG: https://www.webankieta.pl/ankieta/649148/smart-cities-2021-eng.html

Udział w badaniu do dnia 31.07.2021

21-07-2021
  • 20-07-2021
  • Spotkania organizowane przez Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Opolu

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Opolu organizuje dwa webinaria:

• webinarium dotyczące otwartego konkursu ofert na realizację Europejskiego Budżetu Obywatelskiego w województwie opolskim (20 lipca 2021 r., godz. 12:00); ogłoszenie o webinarium znajduje się pod tym adresem;
    • webinarium pt. Innowacje dla każdego – STEP i Innovation Coach (29 lipca 2021 r., godz. 10:00); ogłoszenie o webinarium znajduje się pod tym adresem.
    20-07-2021
  • Weź udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

obowiązek spisania się.jpeg Przypominamy, że trwa  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. Jest on realizowany metodą samospisu internetowego oraz uzupełniająco: metodą wywiadu telefonicznego i metodą wywiadu bezpośredniego. Najłatwiej spisać się samodzielnie przez Internet na stronie spis.gov.pl.

Wystarczy komputer lub inne urządzenie mobilne podłączone do Internetu. Miejsca spisowe są dostępne również w urzędach gmin. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą odwiedzić najbliższy urząd gminy lub skorzystać z opcji “spisz się przez telefon” na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 pod numerem: 22 279-99-99.

Respondenci, którzy nie będą mogli samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy lub telefoniczne na infolinii spisowej, zostaną spisani przez rachmistrzów telefonicznie lub podczas wywiadu bezpośredniego. Rachmistrzowie dzwonią z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99. Od 23 czerwca br. rachmistrzowie realizują również wywiady bezpośrednie.

20-07-2021
  • Szczepienia przeciw COVID-19

Gmina Lubsza przypomina, że trwa akcja szczepień przeciw COVID-19 zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Ministerstwo Zdrowia, który znajduje się na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

19-07-2021
  • Loteria spisowa. Wziąłeś udział w spisie powszechnym? 14 lipca dowiesz się, czy wygrałeś

finał loterii.jpeg

W środę 14 lipca w samo południe odbędzie się losowanie nagród głównych w loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Do udziału w loterii zarejestrowało się ponad milion dwieście tysięcy osób– najwięcej zgłoszeń pochodzi z województw wielkopolskiego, śląskiego i mazowieckiego.

Dotychczas przeprowadzono sześć losowań nagród I i II stopnia, tj. kart przedpłaconych o wartości 1000 i 500 zł. Do tej pory 1440 zwycięzców zgarnęło w sumie 960 000 zł.

14-07-2021
  • List Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

List Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego kierowany do rolników i dzieci.

PDFList pani Prezes wakacje.pdf

13-07-2021