• Bądź aktywny – daj się znaleźć!

Darmowe warsztaty ze skutecznej obecności i promocji w Internecie pod nazwą „Bądź aktywny – daj się znaleźć!”.

14-04-2021
  • Zapraszamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym!

samospis_kwiecien_strona_04-1024x689.jpeg

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

W związku z rozpoczęciem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i jego wydłużeniem do 30 września br. uprzejmie informujemy, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację: kliknij tutaj

Przypominamy, że internetowo można się spisać również w Urzędzie Gminy w Lubszy na specjalnie przygotowanym w tym celu stanowisku komputerowym przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Spisać można się również na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem – 22 279 99 99.

Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br. o czym będziemy szczegółowo informować.

07-04-2021
  • Bezpieczeństwo realizacji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

grafika nr 2.jpeg

1. Potencjalne zagrożenia w realizacji NSP związane są głównie z wyłudzeniem informacji od respondentów, m. in. poprzez:
      • podszywanie się pod rachmistrza terenowego i/lub telefonicznego
        (ankietera statystycznego);
      • stworzenie fałszywych stron internetowych (imitujących oryginalną stronę);
      • pytanie o informacje nie uwzględniane w NSP 2021 (np. wysokość dochodów, numery kont, posiadanie dóbr luksusowych czy plany wakacyjne).
    2. Weryfikacja tożsamości rachmistrza terenowego:
      • infolinia tel. 22 279 99 99;
      • aplikacja „Sprawdź rachmistrza” na stronie https://spis.gov.pl i stronach urzędów statystycznych.
    3. W przypadku podejrzenia o oszustwo respondent powinien informować Policję (112)

30-03-2021
  • Jakie dane będą zbierane w czasie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

1920x1080px  plakat NSP na ekran RGB.jpeg 1 kwietnia br. rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który realizowany jest co 10 lat. Spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są zobowiązane do samodzielnego spisania się poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl.

W przypadku trudności można spisać się przez telefon dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 lub w urzędzie gminy przy wsparciu pracownika merytorycznego.

30-03-2021
  • Życzenia Wielkanocne

Schowek02.jpeg
    Wesołych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei i miłości, a także radosnych spotkań  w gronie najbliższych przy świątecznym stole życzą

Bogusław Gąsiorowski - Wójt Gminy Lubsza wraz z pracownikami

oraz

Wojciech Jagiełłowicz - Przewodniczący Rady Gminy Lubsza wraz z Radnymi Gminy Lubsza

29-03-2021
  • Zarządzenie Wójta Gminy Lubsza

w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację Programu polityki zdrowotnej w zakresie rehabilitacji leczniczej mieszkańców gminy Lubsza w roku 2021.

PDFZarządzenie wybór oferty na realizację programu zdrowotnego.pdf

29-03-2021

Wójt Gminy informuje, że Urząd Stanu Cywilnego w Lubszy oraz Ewidencja Ludności są nieczynne do odwołania

Sprawy, które można załatwić w dowolnym urzędzie na terenie Polski:

- składanie wniosków o wydanie dowodu osobistego,

- zgłaszanie utraty dowodu osobistego,

- wybieranie odpisów aktów stanu cywilnego,

- wnioskowanie o  wydanie zaświadczenia (do ślubu konkordatowego) stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa,

- składanie oświadczeń rozwiedzionego małżonka o powrocie do nazwiska noszonego przed zawarciem małżeństwa,

- składanie oświadczeń o uznaniu dziecka poczętego lecz nieurodzonego,

- składanie wniosków o zmianę imienia lub nazwiska,

- potwierdzenie profilu zaufanego e-puap,

- wnioski o wpis, zmianę, zawieszenie, wznowienie i zamknięcie działalności gospodarczej,

25-03-2021
  • Zapraszamy na udział w Webinarium organizowanym przez Agencje Rozwoju Przemysłu S. A.

ARP S.A. w ramach obchodów 30-lecia działalności otwiera drugi cykl webinariów prezentujących ofertę finansową dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.  Szósty webinar z cyklu odbędzie się 18 marca 2021 roku o godz. 11:00 i skierowany będzie do przedsiębiorców działających na obszarze województwa dolnośląskiego oraz opolskiego.

Wydarzenie będzie poświęcone instrumentom wsparcia finansowego oferowanym przez Agencję Rozwoju Przemysłu w ramach Tarczy Antykryzysowej.

25-03-2021
  • Informacja dotycząca materiału siewnego odmiany Finola w uprawach konopi włóknistych w 2021

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że przeprowadzone przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kontrole, dotyczące zawartości tetrahydrokanabinolu (THC) w uprawach konopi włóknistych wykazały, że w przypadku konopi odmiany Finola, uprawianych w Polsce w latach 2019-2020, średnia zawartość THC przekroczyła dopuszczalną w Unii Europejskiej wartość wynoszącą 0,2%.

23-03-2021
  • Ogłoszenie

Wójt Gminy Lubsza informuje, że w przypadku napotkania wilka na terenie gminy Lubsza należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa

23-03-2021