Polecamy

Aktualności

 • Zarządzenie Wójta Gminy Lubsza

  w sprawie informacji o wynikach przeprowadzonych konsultacji  społecznych dotyczących projektu Uchwały Rady Gminy Lubsza z dnia ……….. w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Lubsza w roku 2023.

  PDFzarzadzenie w sprawie wyników konsultacji.pdf (191,78KB)

  17-03-2023
 • Ogłoszenie o Sesji

  Sesja Rady Gminy Lubsza odbędzie się w dniu 23 marca 2023 r. o godz. 14.00 w Domu Ludowym w Lubszy

  17-03-2023
 • 17-03-2023
 • Konkurs "Usłysz przyrodę oczami wyobraźni"

  Plakat Konkurs ze Stobrawskim PK.jpeg Zbliżająca się wiosna zachęca do spacerów i wycieczek po Stobrawskim Parku Krajobrazowym. Podczas wypraw i wędrówek na pewno natkniemy się na takie miejsca, które nas zachwycą swoim krajobrazem, otaczającą przyrodą a może tajemniczością? Konkurs, który organizujemy ma na celu pokazać takie miejsca wszystkim, którzy chcieliby je zobaczyć - także tylko oczami wyobraźni. 

  Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubszy wraz z Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych oraz RZPWE w Opolu zapraszają uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie "Usłysz przyrodę oczami wyobraźni'. Aby wziąć w nim udział należy wykonać zdjęcie (kl. 5-8) lub narysować rysunek (kl.1-4) ciekawego miejsca w Stobrawskim Parku Krajobrazowym. Potem trzeba to zdjęcie lub rysunek opisać  własnymi słowami, w taki sposób, aby inni mogli je zobaczyć oczami wyobraźni. Opowieść o wybranym zakątku należy nagrać a nagranie dołączyć do zdjęcia lub rysunku. 

  Zdjęcie lub scan rysunku wraz z nagraniem audiodeskrypcji w formacie mp3 należy przesłać do 30.04.2023 r. na adres . Po 22.maja 2023 r. autorzy najlepszych prac zostaną poproszeni o dostarczenie do siedziby SPK w Ładzy swoich zdjęć oraz rysunków. Rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie nagród nastąpi do 16 czerwca br.

  Na najlepsze prace czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Dodatkowo prace z audiodeskrypcją zostaną umieszczone na stronie Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych jako jej stały element.

  10-03-2023
 • Zarządzenie Wójta Gminy Lubsza

  w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację Programu polityki zdrowotnej w zakresie rehabilitacji leczniczej mieszkańców gminy Lubsza w roku 2023.

  Do pobrania: PDFZarządzenie ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację programu polityki zdrowotnej-2023.pdf (348,89KB)

  09-03-2023
 • Ogłoszenie o przetargu

  Pierwszy nieograniczony przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej oraz zabudowanej stanowiących  własność gminy.

  03-03-2023
 • Postoje mammobusów

  page-1.png

  • badanie trwa kilka minut
  • jest bezpłatne
  • nie wymaga skierowania
  • możesz je wykonać w poradniach stacjonarnych lub w mammobusie.
  • wymagana jest wcześniejsza rejestracja:

  Geneva Trust Polska Sp. z o.o. tel. 58 767 34 44

  LUX MED Sp. z o.o. tel. 58 666 24 44

  Mammo-Med Sp. z o.o. tel. 58 325 76 02

  Dla kogo?

  Zapraszamy wszystkie ubezpieczone Panie w wieku od 50 do 69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie korzystały z tego badania lub otrzymały pisemne wskazanie do ponownego wykonania badania po upływie 12 miesięcy i nie były leczone z powodu raka piersi.

  Mammografia jest bezpłatna, nie wymaga skierowania i wykonywana jest niezależnie od miejsca zamieszkania pacjentki.

  Co zabrać na badanie?

  • dokument tożsamości potrzebny przy rejestracji;
  • okulary będą potrzebne przy wypełnianiu ankiety (dotyczy osób z wadą wzroku);
  • zdjęcie i opis poprzedniego badania, jeżeli mammografia wykonywana jest po raz kolejny. Pomoże to lekarzowi zinterpretować wynik, a w wielu przypadkach pozwala uniknąć wykonywania dodatkowych badań.

  Jak przygotować się na badania?

  Do mammografii nie trzeba się specjalnie przygotowywać.

  Warto nie zakładać biżuterii na szyję oraz ubrać się wygodnie, ponieważ konieczne będzie rozebranie się do pasa.

  W dniu badania na umytą skórę nie należy stosować dezodorantu z talkiem, balsamu ani kremu.

   

  02-03-2023
 • Ogłoszenie Wójta Gminy Lubsza

  w sprawie  wyników otwartego konkursu ofert  ogłoszonego na realizację  przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty zadania  publicznego  z zakresu wspierania  i upowszechniania kultury fizycznej wśród mieszkańców Gminy Lubsza w roku  2023

  02-03-2023
 • Zajęcia rekreacyjne „fitness”

  Wójt Gminy Lubsza zaprasza do udziału w zajęciach rekreacyjnych „fitness”.

  Zajęcia prowadzone są:

  - Kościerzyce 31 (sala gimnastyczna) , w każdą środę o godz. 19,00,

  - Lubsza ul. Kukurydziana 1A (Gminny Ośrodek Kultury), w każdy wtorek o godz. 19,00.

  Udział w zajęciach nieodpłatny.

  24-02-2023
 • Zarządzenie Wójta Gminy Lubsza

  w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu Uchwały Rady Gminy Lubsza w sprawie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Lubsza w roku 2023

  Do pobrania:

   PDFZarządzenie_konsultacje_projektu uchwały_program_opieki_nad_zwierzętami_2023.pdf (223,47KB)

  22-02-2023
Baner Cyfrowa Gmina