Polecamy

FERIE W ŚWIETLICACH I BIBLIOTEKACH GMINY LUBSZA

 
Dobiegły już końca długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież ferie zimowe. Pozostawiły one miłe wspomnienia, które zostaną w pamięci na długo.
Podczas tegorocznych ferii na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji i zajęć przygotowanych w świetlicach i bibliotekach. W pierwszym tygodniu ferii zimowych na świetlicach rozegrano eliminacje do Świetlicowego Turnieju Tenisa Stołowego. Do rozgrywek przystąpiły dzieci i młodzież w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze ( 8-11 lat) oraz dzieci starsze, młodzież (12-15 lat). Eliminacje przeprowadzone na świetlicach wyłoniły po dwóch zawodników z każdej kategorii, którzy rozegrali swój finałowy mecz. Z każdej kategorii wygrana osoba otrzymała drobny upominek. Lista laureatów Świetlicowego Turnieju Tenisa Stołowego zostanie opublikowana w późniejszym terminie.
W czasie trwania ferii zimowych w kalendarzu wypadło bardzo ważne święto dla każdego wnuka i wnuczki czyli Dzień Babci i Dziadka. Dlatego wśród zajęć nie mogło zabraknąć warsztatów plastyczno-technicznych podczas, których dzieci i młodzież przygotowywali laurki oraz ramki na zdjęcia wykonane z gipsu dla swoich Dziadków. Wszystkim sprawiło to wielką radość, każdy włożył wiele pracy w wykonanie jak najładniejszej laurki i ramki. Wykonane prace zostały zabrane do domów i wręczone Babciom i Dziadkom.
Na zakończenie pierwszego tygodnia ferii odbyła się wycieczka do Afrykarium we Wrocławiu, w której wzięło udział 100 dzieci z całej Gminy Lubsza. Wśród oglądanych zwierząt znalazły się żółwie, rekiny, pingwiny, krokodyle, hipopotamy, manaty oraz różnego rodzaju ryby. Oprócz zwiedzania Afrykarium dzieci zwiedzały również ZOO we Wrocławiu.
W trakcie drugiego tygodnia ferii odbyły się warsztaty kulinarne pn. „Zimowy deser”, warsztaty techniczne podczas, których wykonano lampiony z recyklingu, świetlicowy kalendarz na 2015 rok oraz świetlicową koszulkę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w bibliotece zorganizowane pod hasłem” Super silni zawodnicy sumo !”, podczas których zostały wykonane zakładki do książek oraz „ super silne”podpórki do książek wykonane z ekologicznych materiałów.
W dniach 29.01 ( w Mąkoszycach) i 30.01 (w Michałowicach) odbyło się uroczyste zakończenie ferii zimowych w którym wzięły udział dzieci i młodzież ze świetlic wiejskich. Poprzez integracyjną zabawę, dyskotekę, malowanie twarzy, kalambury ze słodkimi upominkami oraz wręczeniem nagród w Świetlicowym Turnieju Tenisa Stołowego zakończony został czas zimowego odpoczynku. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodki poczęstunek.
Wszystko co dobre szybko się kończy i tak upłynął czas ferii zimowych zorganizowanych dla dzieci i młodzieży z Gminy Lubsza przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy.

P1010231.jpeg P1010222.jpeg P1010219.jpeg IMG_0650.jpeg

Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg