Polecamy

XIII GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW JASEŁKOWYCH - JASEŁKA 2015

 Przegląd Zespołów Jasełkowych na stałe wpisany jest do kalendarza imprez kulturalnych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy. Jasełka to najpiękniejsza tradycja nierozerwanie połączona ze Świętami Bożego Narodzenia. Głównymi celami przeglądu są: kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, prezentacja elementów tradycyjnej kultury, obyczajów, pieśni i języka polskiego, wspieranie edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży.
W dniu 16.01.2015 r. na hali sportowej w Mąkoszycach odbył się XIII Gminny Przegląd Zespołów Jasełkowych „Jasełka 2015”. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy wraz z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Mąkoszycach. Do Przeglądu zgłosiły się cztery przedszkola, cztery szkoły podstawowe i jedno gimnazjum. Wszystkich zebranych powitała Pani Krystyna Ślusarek- Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mąkoszycach, oddając później głos prowadzącemu Panu Janowi Sowa. Wśród wspaniałej widowni, która nagradzała wszystkich występujących wielkimi brawami nie mogło zabraknąć Pani Jolanty Kuziemskiej –Skarbnik Gminy Lubsza, ks. Antoniego Akińczy – Proboszcza parafii Mąkoszyce, Pani Elżbiety Szymczak i Pani Anety Staniszewskiej – Radnych Gminy Lubsza. Wszystkich uczestników swoją obecnością wspierali rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli.
Poszczególne szkoły i przedszkola zaprezentowały niezwykle ciekawe i oryginalne przedstawienia jasełkowe. Były kolędy i pastorałki, przy żłóbku tańczyli pastuszkowie, przybyli Trzej Królowie, rozbójnicy, zwierzątka, postacie z bajek, ścierało się Niebo z Piekłem. Dzieci i młodzież w pięknych strojach po raz kolejny zostali aktorami i z wielkim zaangażowaniem odegrały swoje role.
Komisja konkursowa po obejrzeniu wszystkich przedstawień postanowiła przyznać następujące miejsca:
 
W kategorii przedszkoli:
Cztery równorzędne I miejsca:
- Przedszkole w Mąkoszycach
- Przedszkole w Kościerzycach
- Przedszkole w Michałowicach
- Przedszkole w Lubszy
 
W kategorii szkół:
I miejsce : Szkoła Podstawowa w Mąkoszycach
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Dobrzyniu
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Michałowicach
Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa w Lubszy, Publiczne Gimnazjum w Kościerzycach.

P1010165.jpeg P1010213.jpeg P1010188.jpeg

IMAG0007.jpeg 20150115_110411.jpeg

Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg