Polecamy

Jasełka 2014

Tradycją gminy Lubsza są coroczne jasełka przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli we wszystkich szkołach i przedszkolach. Wystawiane są one w przedszkolach , szkołach  i kościołach.
Ukoronowaniem tej pracy jest Gminny Przegląd Przedstawień Jasełkowych, który na stałe wpisany jest w kalendarz pracy Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy. Nie inaczej było w tym roku : w dniu  16  stycznia 2014 roku o godz. 10.00 w pięknie udekorowanej hali sportowej   PSP w Mąkoszycach swoje przedstawienia jasełkowe zaprezentowali najmłodsi – przedszkolacy a w dniu 17 stycznia 2013 r. – zespoły szkolne i gimnazjum. Wykonawcy i publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Całość przedstawień pokazujących scenki z życia nowonarodzonego dzieciatka , pasterzy, mędrców i aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienia wywarły duże wrażenia i poruszenie. Natomiast dzieci i młodzież szkolna miała możliwość uczestniczenia w tradycji , oraz możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Ponadto  przedstawiciel każdej szkoły i przedszkola zaprezentował 1 kolędę   lub pastorałkę w ramach konkursu.
W przepięknej   świątecznej  scenografii wszyscy przeżyli na nowo   Boże Narodzenie. A puentą tegoż konkursu stała się kolęda  „ Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy . Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory….”
Komisja konkursowa w osobach : Anna Gamota, Wioleta Frankiewicz, Dominika Drozd, Agnieszka Wesoły, Małgorzata Choroszewska w kat. zespołów przedszkolnych za przedstawienia jasełkowe przyznała następujące miejsca:
I miejsce dla Przedszkola Publicznego w Mąkoszycach i trzy równorzędne II miejsca dla Przedszkoli Publicznych w Lubszy i Kościerzycach oraz dla Oddziału Przedszkolnego  PSP SPSK w Michałowicach. Za wykonanie kolęd i pastorałek :
I miejsce dla Gracjana Wojciechowskiego z PP w Kościerzycach, dwa równorzędne II miejsca dla Julii Krupy z PP w Mąkoszycach i Michała Karpińskiego z PP w Lubszy, trzy równorzędne nagrody III miejsca dla Jesicy Karłowicz z PP w Lubszy, Natalii Mazur i Piotra Sobieraja z PP w Mąkoszycach.
 
W dniu 17 stycznia komisja konkursowa w składzie : Wioleta Frankiewicz, Dominika Drozd, Agnieszka Wesoły, Małgorzata Choroszewska w kat. zespołów szkolnych za przedstawienia jasełkowe przyznała następujące miejsca:
Dwa równorzędne I miejsca dla zespołu PSP w Mąkoszycach i Gimnazjum Publicznego w Kościerzycach, II miejsce dla zespołu PSP SPSK w Michałowicach, dwa równorzędne III miejsca dla zespołu PSP w Dobrzyniu i zespołu PSP w Lubszy, IV  miejsce dla zespołu PSP w Czepielowicach.
Za wykonanie kolęd i pastorałek : dwa równorzędne I miejsca dla Karoliny Windysz z PSP w Dobrzyniu i Dominika Budzińskiego z GP w Kościerzycach, trzy
równorzędne II miejsca dla Natalii Budzińskiej z PSP w Lubszy, Oliwii Podgórni z PSP w Czepielowicach i Maji Kurczyńskiej z PSP SPSK w Michałowicach,
III miejsce dla Jakuba Sorokowskiego z PSP w Mąkoszycach.
Organizatorzy Gminnego Przeglądu „Jasełka 2014” serdecznie dziękują wszystkim wykonawcom , nauczycielom i rodzicom za przygotowanie i udział w konkursie, Pani Dyrektor i pracownikom PSP w Mąkoszycach za współorganizację konkursu a   komisji konkursowej za pracę .

DSC_4519.jpeg P1000310.jpeg P1000320.jpeg P1000328.jpeg

P1000358.jpeg P1000377.jpeg

Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg