Polecamy

Ślubowanie uczniów klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

 
Zgodnie z tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mąkoszycach 18 października w Dniu Patrona Szkoły odbyła się uroczystość ślubowania uczniów  klasy pierwszej. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski, Proboszcz parafii ks. Antoni Akińcza oraz klerycy z Seminarium Duchownego we Wrocławiu Tomasz Latawiec i Paweł Andrejczuk.
To niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich rodziców i całej społeczności szkolnej. Podczas uroczystości dzieci wykazały się znajomością zasad dobrego zachowania  oraz pięknie zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i wokalne. 
Występom towarzyszył uśmiech i dobra zabawa.Swoim zachowaniem i programem artystycznym pierwszaki udowodniły, że są gotowe do przyjęcia ich w poczet uczniów szkoły. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.
Aktu pasowania na ucznia dokonała Pani dyrektor szkoły Krystyna Ślusarek.
Pierwszy ważny dokument - legitymację szkolną oraz pamiątkowy Dyplom Pasowania  na Ucznia wręczał dzieciom wójt Gminy Lubsza, Bogusław Gąsiorowski.
Dzieci otrzymały rożki obfitości od rodziców, a także upominki od Rady Rodziców  oraz kolegów i koleżanek z klasy II i III. Po zakończeniu części oficjalnej nastąpiła chwila dla „fotoreporterów” (można było przez moment poczuć się „ jak na czerwonym dywanie”), a potem wszyscy udali się na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.
Z całą odpowiedzialnością można powiedzieć, że to najbardziej radosny dzień spośród wszystkich innych dni roku szkolnego. Cóż bardziej może cieszyć, jak przyjęcie nowych uczniów do naszej braci uczniowskiej.

                                                                                                          Wychowawca klasy I
                                                                                                            mgr Jolanta Wróbel

DSC07369.jpeg DSC07409.jpeg DSC07430.jpeg Schowek02.jpeg

Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg