Polecamy

Gminne zawody strażackie o Puchar Wójta Gminy Lubsza

W sobotę 21.09.2013r. o godz 14.00  na boisku sportowym w Lubszy zmagali się strażacy z Gminy Lubsza, dopisała im zarówno pogoda jak i publiczność.  Były to eliminacje przed powiatowymi zawodami, które odbędą się w Brzegu.  
Celem takich zawodów jest sprawdzenie sprawności strażaków ochotników, a także popularyzacja sportów pożarniczych.
Zawody odbyły się w konkurencji bojowej i trzech kategoriach: Seniorzy, Kobiety, Młodzieżówka. Na bojówkę składają się elementy prawdziwej walki z ogniem, czyli podłączenie węży pożarniczych w jak najkrótszym czasie, tak, żeby popłynęła z nich woda.
Komedant zawodów druh Wojciech Dyda złożył meldunek o gotowości jaednostek do zawodów Wójtowi Gminy Lubsza.
Wójt Gminy Bogusław Gąsiorowski otworzył zawody i życzył uczestnikom sportowej rywalizacji.
Do zawodów jednostki przygotowywały się przez ostatni tydzień, ale tak naprawdę swoją sprawność ćwiczą na wyjazdach do pożarów, w tym roku dosyć częstych.
W Gminnych Zawodach Strażackich startowało pieć jednostek z gminy:OSP Błota , Czepielowice, Lubsza, Mąkoszyce, Szydłowice.
Komisja sędziowska złożona była z przedstawicieli poszczególnych jednostek OSP.
Kolejność zajętych miejsc w poszczególnych kategoriach:
Seniorzy: I-miejsce OSP Lubsza, II- miejsce OSP Czepielowice, III- miejsce OSP Szydłowice, IV-miejsce ex aequo OSP Błota i Mąkoszyce,
Kobiety: I-miejsce Szydłowice, II-miejsce OSP Błota I, III-miejsce OSP Błota II,
Młodzieżówka: I-miejsce OSP Lubsza I, II-miejsce OSP Czepielowice, III-miejsce Lubsza II.
Wręczenia pamiątkowych pucharów dokonał Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski, zapraszając jednocześnie wszystkie drużyny na wspólny poczęstunek.
Zorganizowaniem, przygotowaniem zawodów zajęła się OSP Lubsza.
Martwi jedynie fakt, że w zawodach z niewiadomych względów, nie wzięły udziału jednostki z Dobrzynia, Michałowic i Rogalic.
Ja tu przychodzę za każdym razem. Wie pan, to fajne chłopaki są! – opowiadał starszy pan z publiczności - tyle w telewizji różnych gadających głów, kłótni politycznych. A oni ponad tym, nie patrząc na politykę ratują nasze lasy, domy, ratują ludzi z wypadków. Ja już nie wspominam, że oni narażają swoje zdrowie i życie. Kto inny tak robi? Nikt!

zawody 21.09.2013 Lubsza 002.jpeg zawody 21.09.2013 Lubsza 003.jpeg zawody 21.09.2013 Lubsza 004.jpeg zawody 21.09.2013 Lubsza 007.jpeg

zawody 21.09.2013 Lubsza 009.jpeg DSC06829.jpeg DSC06909.jpeg DSC06912.jpeg

DSC07035.jpeg

Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg