Polecamy

Wakacje, wakacje i po wakacjach…

Wszystko co dobre szybko się kończy i tak dobiegły trwające 2 miesiące wakacje dla dzieci i młodzieży zorganizowane w świetlicach wiejskich na terenie Gminy Lubsza pn. „Wakacje 2013”.

Wśród wielu atrakcji zorganizowanych w miesiącu lipcu i sierpniu znalazły się zajęcia tworzenia komiksu, warsztaty kulinarne, zajęcia sportowe oraz gry terenowe „Poszukiwanie zaginionych skarbów”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się różnorodne zajęcia plastyczne i techniczne prowadzone przez opiekunów świetlic. Wśród zajęć nie zabrakło również „ Wieczorów w bibliotekach”, których tematem przewodnim były podróże po świecie. W miesiącu lipcu na boisku sportowym w Dobrzyniu odbył się II Międzyświetlicowy Turniej Sportowy o Puchar Wójta Gminy Lubsza.

 Nie zabrakło również rajdów  rowerowych organizowanych przy współpracy z Nadleśnictwem Borucice, które  połączone były z ogniskiem, zabawą i integracją przy piosence.

W miesiącu sierpniu Gminny Ośrodek Kultury był organizatorem wyjazdu dzieci  i młodzieży do JuraParku w Krasiejowie oraz wycieczki do Jednostki Wojskowej w Brzegu  na tzw. „Piknik na Florydzie” .

Ponadto w dniach od 08.07.-19.07.2013 Gminny Ośrodek Kultury był realizatorem dwóch projektów:

Pierwszy współfinansowany był przez Fundację Wspomagania Wsi pod nazwą „ Strychowe skarby naszych babć i dziadków - wystawa staroci” przeprowadzony w świetlicy wiejskiej w Raciszowie.

Drugi projekt pt. „Bliżej natury - promocja regionu i obszarów Stobrawskiego Zielonego Szlaku - warsztaty edukacyjne w zakresie fotografii i ceramiki” odbywały się w czterech świetlicach w Mąkoszycach, Szydłowicach, Michałowicach, Dobrzyniu i Bibliotece w Lubszy.

 

 W dniu 31 sierpnia 2013 roku w świetlicy wiejskiej w Dobrzyniu  odbyło się podsumowanie wakacji wraz z wernisażem prac dzieci i młodzieży ze świetlic wiejskich Gminy Lubsza.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Pana Wójta Bogusława Gąsiorowskiego,  przedstawicieli  Rady Gminy, Rady Sołeckiej, opiekunów świetlic, rodziców oraz dzieci i młodzieży.

Po uroczystym powitaniu gości odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszy zegar świetlicowy” w którym udział wzięły dzieci i młodzież z 15 świetlic wiejskich.

I miejsce zajęła świetlica w Michałowicach

II miejsce świetlica w Tarnowcu

III miejsce świetlica w Mąkoszycach.

 Wszyscy Laureaci otrzymali z rąk  Pana Wójta Bogusława Gąsiorowskiego  dyplomy oraz nagrody w postaci gier planszowych.

 Imprezę uświetnił  zespół muzyczny TWIST oraz animatorki z firmy  Bezendu Papaja,które prowadziły zabawy dla dzieci wraz z malowaniem twarzy.

W trakcie trwania zabawy można było podziwiać wernisaż prac dzieci i młodzieży oraz zdjęcia – „Wspomnienia z wakacji”.

Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy składa serdeczne podziękowania Panu Wójtowi Gminy, Radnym Gminy, rodzicom i wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji 2013.

DSC01833.jpeg DSC01837.jpeg DSC01838.jpeg

DSC01890.jpeg DSC01905.jpeg DSC01914.jpeg

DSC01844.jpeg DSC01853.jpeg DSC01854.jpeg

DSC01855.jpeg

 

 

Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg