Polecamy

W przyjaźni z naturą

30 sierpnia dzieci z Lubszańskiego Klubu 4H działającego przy Stowarzyszeniu Promocji i Rozwoju Wsi Lubsza zdobyły I nagrodę w konkursie pt. „W przyjaźni z naturą” zorganizowanym przez OODR w Łosiowie.

Dzieci pracowały przez cały ostatni tydzień wakacji. Najpierw dobyła się bardzo burzliwa narada w sprawie wyboru projektu, a następnie przystąpiono do zbierania materiałów i wykonania jak się okazało prototypu. W ostatnie dwa dni przed terminem oddania prac, pomimo nerwowej już atmosfery prace trwały do późna. W końcu udało się zakończyć.

W pracach brały udział:

Paulina Czernicka

Aleksandra Hryniuk

Martyna Krzyżak

Katarzyna Krzyżak

Klaudia Kogut

Paulina Nawrot

 Tuż przed godz. 15.00 w piątek nasi najstarsi chłopcy Grzegorz Foryś i Grzegorz Hryniuk wraz jednym z rodziców odwieźli pracę.

Wykonana przez dzieci kanapa z palet (podziękowania dla Pana Rejniaka za udostępnienie palet), butelek plastikowych oraz ścinków papierowych zdobyła wielkie uznanie wśród komisji oceniającej, innych uczestników konkursu oraz gości odwiedzających wystawę.

Dzieci odebrały nagrodę ufundowaną przez Starostę Powiatu Brzeskiego z rąk Pana Starosty.

Aparat fotograficzny przyda nam się do dokumentacji dalszych działań Lubszańskiego Klubu 4H oraz podczas realizacji projektu Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Lubsza „Budowa miejsca rozrywki, wypoczynku i edukacji na skraju Stobrawskiego Parku Krajobrazowego” realizowanego w ramach działania 4.1/413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju – Małe Projekty  objętego PROW na lata 2007-2013, który mamy nadzieję, już wkrótce rozpoczniemy realizować.

Iwona Stopińska-Hryniuk

DSCN1243.jpeg DSCN1247.jpeg DSCN1251.jpeg

DSCN1265.jpeg DSCN1272.jpeg gotowe.jpeg

praca myślowa i dyskusje.jpeg praca wkrętarka.jpeg prace nad kanapą.jpeg

segregacja materiału.jpeg

 

Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg