Polecamy

Aktualności

 • Zarządzenie Wójta Gminy Lubsza

  w sprawie informacji o wynikach przeprowadzonych konsultacji  społecznych dotyczących projektu Uchwały Rady Gminy Lubsza z dnia ……….. w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Lubsza w roku 2023.

  PDFzarzadzenie w sprawie wyników konsultacji.pdf (191,78KB)

  17-03-2023
 • Ogłoszenie o Sesji

  Sesja Rady Gminy Lubsza odbędzie się w dniu 23 marca 2023 r. o godz. 14.00 w Domu Ludowym w Lubszy

  17-03-2023
 • 17-03-2023
 • Konkurs "Usłysz przyrodę oczami wyobraźni"

  Plakat Konkurs ze Stobrawskim PK.jpeg Zbliżająca się wiosna zachęca do spacerów i wycieczek po Stobrawskim Parku Krajobrazowym. Podczas wypraw i wędrówek na pewno natkniemy się na takie miejsca, które nas zachwycą swoim krajobrazem, otaczającą przyrodą a może tajemniczością? Konkurs, który organizujemy ma na celu pokazać takie miejsca wszystkim, którzy chcieliby je zobaczyć - także tylko oczami wyobraźni. 

  Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubszy wraz z Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych oraz RZPWE w Opolu zapraszają uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie "Usłysz przyrodę oczami wyobraźni'. Aby wziąć w nim udział należy wykonać zdjęcie (kl. 5-8) lub narysować rysunek (kl.1-4) ciekawego miejsca w Stobrawskim Parku Krajobrazowym. Potem trzeba to zdjęcie lub rysunek opisać  własnymi słowami, w taki sposób, aby inni mogli je zobaczyć oczami wyobraźni. Opowieść o wybranym zakątku należy nagrać a nagranie dołączyć do zdjęcia lub rysunku. 

  Zdjęcie lub scan rysunku wraz z nagraniem audiodeskrypcji w formacie mp3 należy przesłać do 30.04.2023 r. na adres . Po 22.maja 2023 r. autorzy najlepszych prac zostaną poproszeni o dostarczenie do siedziby SPK w Ładzy swoich zdjęć oraz rysunków. Rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie nagród nastąpi do 16 czerwca br.

  Na najlepsze prace czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Dodatkowo prace z audiodeskrypcją zostaną umieszczone na stronie Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych jako jej stały element.

  10-03-2023
 • Zarządzenie Wójta Gminy Lubsza

  w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację Programu polityki zdrowotnej w zakresie rehabilitacji leczniczej mieszkańców gminy Lubsza w roku 2023.

  Do pobrania: PDFZarządzenie ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację programu polityki zdrowotnej-2023.pdf (348,89KB)

  09-03-2023
Wszystkie aktualności
Baner Cyfrowa Gmina