Polecamy

List Prezesa KRUS do rolników

  Schowek01.jpeg                                                                            zdjecie.jpeg

KASA ROLNICZEGO
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO
 
 
Szanowni Rolnicy,
działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w znaczny sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa pracy i zmniejszenia liczby wypadków w rolnictwie.
Niestety, rolnicy i członkowie ich rodzin ulegają wypadkom przy pracy częściej niż pracownicy innych działów gospodarki.
Corocznie ponad połowa wszystkich odnotowanych w KRUS wypadków to upadki. Najwięcej takich zdarzeń występuje na terenie gospodarstw.
Ich przyczyną są m.in.: nieuprzątnięte przejścia i ciągi komunikacyjne, brak barierek przy schodach, niewłaściwe drabiny, nieprawidłowy sposób wchodzenia i schodzenia z drabin, maszyn i pojazdów, niezabezpieczone otwory zrzutowe.
 
Zaistniałych upadków byłoby z pewnością mniej i wielu z nich można by uniknąć bez większych nakładów pracy i środków finansowych. Wystarczy uporządkować obejścia i pomieszczenia gospodarskie, usunąć zbędne przedmioty z ciągów komunikacyjnych, wyrównać przejścia, zamontować barierki przy schodach, używać bezpiecznych drabin, zabezpieczyć otwory zrzutowe, stosować obuwie robocze z podeszwą protektorowaną i chroniące staw skokowy.
Zwracam się z apelem, by w trosce o własne zdrowie stosowali Państwo zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.
Zachęcam również do uczestnictwa w szkoleniach, konkursach, pokazach i innych działaniach organizowanych przez oddziały regionalne i placówki terenowe KRUS.
Informacje o wielu takich lokalnych propozycjach znajdą Państwo na stronie internetowej Kasy www.krus.gov.pl-w wyszukiwarce Kalendarz wydarzeń prewencyjnych.
Mam nadzieję, że realizowane w bieżącym roku działania pod hasłem - UPADEK TO NIE PRZYPADEK przyczynią się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w Państwa gospodarstwach i pomogą ustrzec się przed wypadkami, czego serdecznie życzę.
 
Prezes KRUS
Artur Brzóska
 
Warszawa, styczeń 2013
Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg