Polecamy

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Lubszy

BABCIU, DZIADZIU ŻYJ LAT 100
Pod takim właśnie hasłem 22 lutego 2013r. w Lubszy odbyło się spotkanie przedszkolaków z ich babciami oraz dziadkami. Zaproszeni gości licznie przybyli na tę uroczystość. Każda z grup przedszkolaków przygotowała część artystyczną. Dziadkowie mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta.
Babcie i dziadkowie ukradkiem ocierali łzy wzruszenia, gdy ich kochane wnuki pięknie zaprezentowały się w jasełkach oraz podczas śpiewania piosenek i recytując wierszyki z okazji ich Święta. Na początku wspólnie wystąpiły grupa maluszków i średniaków w bożonarodzeniowych jasełkach oraz z wierszem i piosenką dla swoich kochanych dziadków. Dzieci były pięknie przebrane w stroje wykonane przez rodziców: dziewczynki przebrane były w stroje aniołków natomiast chłopcy przebrani byli za pastuszków. Grupa starszaków również wystąpiła w przedstawieniu bożonarodzeniowym oraz zaprezentowała program artystyczny dedykowany babciom i dziadkom.
Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla naszych gości było wręczenie drobnych upominków własnoręcznie zrobionych przez dzieci, a były to: kwiatuszki oraz tradycyjne laurki. Nie brakowało również wspólnej zabawy wnuków z dziadkami. Wszyscy w dużym kole zaśpiewali piosenkę ilustrując ją ruchem „Ta Dorotka” oraz „Woogie Boogie”. Podczas występów dzieci, dziadkowie mogli delektować się pysznymi ciastami oraz kawą. 
Celem spotkania było kształtowanie uczucia przywiązania i szacunku do dziadków, nawiązywanie z nimi bliższych kontaktów poprzez radosne, wspólne przeżywanie ich święta.
Smolak Barbara
Świder Marta

P1010459.jpeg P1010465.jpeg P1010466.jpeg

P1010504.jpeg P1010532.jpeg

Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg