Polecamy

11 listopada Święto Niepodległości w Przedszkolu w Mąkoszycach

 

       11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości, to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu nawet najmłodsze pokolenie. Aby w sposób godny i uroczysty przeżyć to święto 9.11. 2012roku dzieci z  Przedszkola  w Mąkoszycach podczas zajęć wzięły udział w  lekcji historii i patriotyzmu, podczas której zdobyły wiedzę na temat losów naszej ojczyzny oraz utrwaliły znajomość Hymnu Państwowego, wyglądu flagi i godła.  Podnosząc powagę tego święta,  przedszkole zostało udekorowane flagą Polski. Na zajęciach starszaki z bibuły i kolorowego papieru przygotowały kotyliony w barwach narodowych, które przypięły do swoich ubrań.                                                                

 W dniu 13.11.2012 roku dzieci z naszego przedszkola pod kierunkiem Lilianny Zakrzewskiej wzięły czynny udział w Szkolnym Konkursie Poezji i piosenki Patriotycznej ,, Żeby Polska Była Polską ". Konkurs ten miał na celu patriotyczne zainspirowanie młodego pokolenia Polaków, pogłębienie tożsamości, świadomości narodowej i miłości do Ojczyzny.                        

Występy przedszkolaków rozpoczęła wspólna recytacja wiersza Władysława Bełzy „ Katechizm polskiego dziecka”. Dzieci  biorące udział w konkursie wyrecytowały i wyśpiewały swoją miłość do Ojczyzny. Kibicowali im  zgromadzeni rodzice, koledzy i koleżanki z przedszkola oraz ze szkoły.                  

Podczas obrad komisji zebrani śpiewali wspólnie pieśni patriotyczne, nie zabrakło też układów choreograficznych, które spontanicznie zaprezentowali najmłodsi.
Mimo, że komisja miała nie lada problem z wyłonieniem najlepszych tego dnia, spośród wokalistów wybrano czworo laureatów - Maciej Frankiewicz, Barbara Stanek, Lilianna Górawska i Anna Wyszomirska. Wyróżnieni recytatorzy to Jakub Malczewski, Dawid Antczak, Laura Prorok i Magdalena Górawska. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki, które wręczyła pani Krystyna Ślusarek dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mąkoszycach oraz Katrzyna Adamczyk przewodnicząca komisji.Konkurs upłynął  w przyjaznej, radosnej atmosferze, wśród biało- czerwonych flag, z biało- czerwonymi kwiatami w tle oraz wierszem i pieśnią patriotyczną na ustach.

 PB100131.jpeg PB100132.jpeg PB100134.jpeg PB100135.jpeg

PB100136.jpeg PB100137.jpeg PB100138.jpeg PB100139.jpeg

PB100141.jpeg PB100140.jpeg

Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg