Polecamy

Gmina Lubsza z dofinansowaniem na rewitalizację ośrodka wypoczynkowego w Kościerzycach!

logotypy_poziom_1.jpeg

Gmina Lubsza z dofinansowaniem na rewitalizację ośrodka wypoczynkowego w Kościerzycach! 

Miło nam poinformować, że w dniu 22 stycznia została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pn. „Budowa i rozbudowa ośrodka wypoczynkowego w Kościerzycach w zakresie rewitalizacji na obszarach innych niż miejskie”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021–2027, działanie 10.5 „Rewitalizacja na obszarach innych niż miejskie”. 

????Wartość projektu: 6 423 357,00 zł

????Dofinansowanie: 4 999 941,08 zł

Projekt zakłada kompleksową rewitalizację i zagospodarowanie blisko 12 ha terenu ośrodka wypoczynkowego w Kościerzycach, który odzyska swoją funkcję rekreacyjno-społeczną i stanie się nowoczesnym miejscem aktywności oraz wypoczynku dla mieszkańców i turystów. 

W ramach inwestycji planowane jest m.in.:

✅budowa ciągów pieszo-rowerowych i ścieżek edukacyjno-rekreacyjnych,

✅budowa boiska piłkarskiego oraz boiska wielofunkcyjnego,

✅utworzenie placu zabaw, siłowni plenerowej i stref wypoczynku,

✅wykonanie nowych nasadzeń, łąk kwietnych i ogrodu wypoczynkowego,

✅budowa wiaty i obserwatorium ptaków,

✅budowa sanitariatów, świetlicy, magazynu sprzętu sportowego i zaplecza dla ratowników,

✅wykonanie oświetlenia terenu,

✅dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Realizacja inwestycji przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców, rozwoju oferty sportowo-rekreacyjnej oraz zwiększenia atrakcyjności turystycznej całej Gminy Lubsza. 

Ośrodek Wypoczynkowy w Kościerzycach skierowany jest do szerokiego grona odbiorców odpowiadając na potrzeby zarówno mieszkańców regionu jak i osób przyjezdnych. Z jego oferty korzystać będą w szczególności dzieci, osoby starsze, turyści oraz potencjalni inwestorzy.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

DJI_20260304113613_0069_D.jpeg DJI_20260304113559_0067_D.jpeg

 

Baner Czyste Powietrze Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg