Polecamy

SPORTOWE SUKCESY ZAWODNIKÓW Z GMINY LUBSZA W LEKKOATLETYCE

W czerwcu na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbyły się finały wojewódzkie Szkolnego Związku Sportowego oraz LZS Szkół Wiejskich w lekkoatletyce. W zawodach wzięły udział również szkoły z naszej gminy: PSP w Lubszy, PSP w Mąkoszycach i ZSP w Czepielowicach. Zawodnicy reprezentujący poszczególne szkoły odnotowali wielkie sukcesy.

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO W LEKKOATLETYCE

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że  w rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zawodach lekkoatletycznych Szkolnego Związku Sportowego, zawodnicy ze szkoły w Mąkoszycach zdobyli trzy medale. Hanna Matuszczak została mistrzynią województwa w biegu na 600 m.

Piotr Tatarczuk zdobył brązowy medal w biegu na 2000 m oraz Maciej Łużyński zdobył brązowy medal w skoku wzwyż.

Natomiast zawodnik ze szkoły w Lubszy Antoni Bolesta, w ramach Igrzysk Dzieci, został brązowym medalistą mistrzostw województwa Szkolnego Związku Sportowego w skoku wzwyż.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i ich trenerowi :)

 

WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA LZS SZKÓŁ WIEJSKICH W LEKKOATLETYCE

Szkoła z Mąkoszyc była reprezentowana przez 23 zawodników, którzy uzyskali awans z zawodów półfinałowych i zdobyła medale w czterech konkurencjach (3 złote, 1 brązowy).

Mistrzynią Województwa w biegu na 600 m została Hanna Matuszczak. Mistrzem Województwa w skoku wzwyż został Maciej Łużyński oraz mistrzem województwa w biegu na 2000 m został Piotr Tatarczuk. Brązowy medal zdobyła sztafeta olimpijska chłopców w składzie Rafał Tkacz (800 m), Paweł Tatarczuk (400 m), Piotr Tatarczuk (200 m), Gabriel Kleinschmidt (100 m).

Tuż za podium na czwartym miejscu uplasował się Marcin Puzanów w biegu na 300 m.

Szkoła z Lubszy była reprezentowana przez 24 zawodników, którzy uzyskali awans z zawodów półfinałowych i zdobyła medale w czterech konkurencjach (2 srebrne, 2 brązowe).

Wicemistrzem województwa w skoku wzwyż został Antoni Bolesta. Brązową medalistką w rzucie oszczepem została Blanka Serwadczak. Srebrny medal zdobyła sztafeta szwedzka dziewcząt w składzie: Alicja Krówczyńska (400 m), Karolina Pasieka (300 m), Lena Sokół (200 m), Martyna Gromnicka (100 m). Brązowy medal zdobyła sztafeta olimpijska dziewcząt w składzie: Gabriela Bider (800 m), Julia Łazaruk (400 m), Wiktoria Berezowska (200 m), Klaudia Wojtysiak (100 m).

Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasował się Alan Czernicki (2000 m) oraz na piątym miejscu Gabriela Bider (pchnięcie kulą), Karolina Pasieka (300 m) i Lena Sokół (skok w dal).

Szkoła z Czepielowic była reprezentowana przez 13 zawodników, którzy uzyskali awans z zawodów półfinałowych i zdobyła medal w jednej konkurencji (1 srebro).

Wicemistrzami województwa w sztafecie 4x100 m zostali Tymoteusz Miski, Patryk Zalewski, Kacper Smoliński, Franciszek Skrzelewski – Smolak.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników :)

 

MISTRZOSTWA POWIATU W LEKKOATLETYCE

Wielkim sukcesem zakończyły się rozgrywane na stadionie w Brzegu mistrzostwa powiatu w lekkoatletyce. Szkoły z naszej gminy zaprezentowały się wyśmienicie, osiągając spore sukcesy.

PSP Lubsza – 12 medali (3 złote, 1 srebrny, 8 brązowych)

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej mistrzynią powiatu została Gabriela Bider (pchnięcie kulą). Mistrzem powiatu został Wiktor Kucharski (rzut oszczepem). Wicemistrzem został Alan Czernicki (2000 m). Na trzecim miejscu uplasowali się: Jakub Czernicki (rzut oszczepem), Klaudiusz Hryniuk (skok wzwyż), Gabriela Bider (skok wzwyż). W ramach Igrzysk Dzieci mistrzem powiatu został Antoni Bolesta (skok wzwyż). Na trzecim miejscu uplasowali się: Lena Sokół (skok w dal), Alicja Krówczyńska (600 m),  Karolina Pasieka (300 m), Antoni Bolesta (rzut piłeczką palantową) oraz sztafeta 4x100 m w składzie:  Karolina Pasieka, Alicja Krówczyńska, Martyna Gromnicka, Lena Sokół.

PSP Mąkoszyce – 8 medali (6 złotych, 2 brązowe)

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej podwójnym mistrzem powiatu został Maciej Łużyński (skok wzwyż i pchnięcie kulą). Mistrzynią powiatu w biegu na 600 m została Hanna Matuszczak. Mistrzem powiatu został Marcin Puzanów (300 m), Piotr Tatarczuk (2000 m), Rafał Tkacz (600 m). Trzecie miejsce zdobył Paweł Tatarczuk (600 m) W ramach Igrzysk Dzieci na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Jandrysiewicz (500 m)

ZSP Czepielowice – 8 medali (3 złote, 3 srebrne, 2 brązowe)

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej  mistrzem powiatu został Mikołaj Medyński (100 m) i Michał Januszek (skok w dal). Wicemistrzem została sztafeta 4x100 m chłopców w składzie: Michał Januszek, Mikołaj Medyński, Oskar Sebzda, Hubert Wauntuch. W ramach Igrzysk Dzieci mistrzem powiatu został Kacper Smolński (100 m). Wicemistrzem zostali Dariusz Andruchowicz (pchnięcie kulą), Kacper Smoliński (rzut piłeczką palantową). Na trzecim miejscu uplasował się Patryk Zalewski (100m i skok w dal).

Gratulujemy !

Wszystkim zawodnikom, którzy przyczynili się do rozwoju i promocji sportu w naszej gminie serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie swoich szkół i naszej gminy :)

Gminny Koordynator ds. Sportu Szkolnego

Szkolny Związek Sportowy Opolskie,

nauczyciel wychowania fizycznego  w PSP w Lubszy i PSP w Mąkoszycach

 Adam Przybyła

Skok_wzwyz_03.jpeg skok wzwyż.jpeg Piotrek - 2000 m.jpeg Hania -600m.jpeg Maciek -skok wzwyż.jpeg

Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg