Polecamy

Informacja

IMG_20240510_123121.jpeg

Szanowni Mieszkańcy Gminy Lubsza,

Jednym z najważniejszych zadań każdego wójta lub burmistrza jest skompletowanie zespołu, który będzie gwarantował rozwój Gminy. Powinniśmy postawić na osoby posiadające duże doświadczenie i wiedzę specjalistyczną, bo tylko dzięki temu możliwe będzie wprowadzenie nowej jakości i wypracowanie rozwiązań przynoszących korzyść wszystkim Mieszkańcom.

Właśnie dlatego podjąłem decyzję o powołaniu Pana Tomasza Witkowskiego na stanowisko zastępcy Wójta Gminy Lubsza. Jestem przekonany, że Jego umiejętności i doświadczenie pomogą mi nie tylko na sprawne zarządzanie Urzędem Gminy i zespołem zatrudnionych w nim specjalistów, ale również na wdrożenie nowych rozwiązań związanych z szeroko pojętym rozwojem i owocną współpracę z Radnymi i Sołtysami.

Pan Tomasz Witkowski w przeszłości piastował stanowiska wymagające dużej wiedzy i odpowiedzialności. Pracował zarówno jako skarbnik m.in. Powiatu Brzeskiego, jak i Wiceburmistrz Brzegu. W ostatnich latach sprawował funkcję Wicewojewody Opolskiego. Dał się poznać jako osoba doskonale przygotowana merytorycznie, a zarazem jako sprawny organizator. Jestem przekonany, że jako Zastępca Wójta Gminy Lubsza będzie skutecznie działał na rzecz naszej Gminy i jej Mieszkańców.

Przed nami wiele zadań i inwestycji. Przez lata nasza Gmina kojarzona była z miejscem nieposiadającym strategii rozwoju i planów pozwalających na wykorzystanie jej dużego potencjału. W naszym Urzędzie i jednostkach podległych, pracują przygotowani specjaliści. Aby w pełni wykorzystać ich umiejętności, potrzebujemy kadry zarządzającej posiadającej wizję i plan działania na następne lata. 

W mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze komentarze dotyczące powołania Zastępcy Wójta Gminy Lubsza. Niektóre osoby twierdzą, że jest to niegospodarność, bo przez ostatnie kilkanaście lat nie było w naszej Gminie takiego stanowiska, co ograniczało wydatki.

Zadaniem Gminy nie jest jednak oszczędzanie pieniędzy, ale inwestowanie i takie ich wydatkowanie, aby przynosiły korzyść wszystkim jej Mieszkańcom. Do tego potrzebni są specjaliści, którzy powinni otrzymać za swoją pracę uczciwe wynagrodzenie. Jestem przekonany, że praca którą będzie wykonywał Pan Tomasz Witkowski, przyniesie wymierne efekty i w szerszej perspektywie będzie dla naszej Gminy zyskiem, a nie kosztem.

Proszę Państwa o zaufanie i cierpliwość. W najbliższym czasie udowodnimy Państwu, że możliwe jest sprawne wprowadzenie nowej wizji rozwoju Gminy i nowej jakości zarządzania jej zasobami.

 

Z poważaniem

Michał Marek, Wójt Gminy Lubsza

 

 

Baner Cyfrowa Gmina

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu „MALUCH+” 2022–2029” logo Maluch.jpeg