Ogłoszenie o Sesji Rady Gminy Lubsza

Informuję mieszkańców Gminy Lubsza, że Sesja Rady Gminy Lubsza odbędzie się w dniu 13 czerwca 2019 r. o godz. 12.00 w Domu Ludowym w Lubszy z następującym porządkiem:

1. Otwarcie obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Zatwierdzenie protokołu Nr IX/2019 z Sesji Rady Gminy Lubsza z 30.05.2019 r.
  4. Informacja Wójta Gminy o bieżącej działalności w okresie międzysesyjnym. Dyskusja.
  5. Informacja Radnych Powiatowych. Dyskusja.
  6. Interpelacje Radnych, wolne wnioski i zapytania.
  7.  Zapytania, wolne wnioski Sołtysów i innych osób uczestniczących w Sesji.
  8. Raport o stanie gminy za 2018 r.:
  1. debata radnych,
  2. debata mieszkańców Gminy Lubsza,
  3. podjecie uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Lubsza wotum zaufania.
  1. Rozpatrzenie Sprawozdania Wójta Gminy Lubsza z wykonania budżetu gminy za 2018 rok:
  1. przedstawienie Sprawozdania z wykonania budżetu jednostki samorządu terytorialnego,
  2. przedstawienie sprawozdania finansowego,
  3. przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o Sprawozdaniu z wykonania  budżetu gminy za rok 2018,
  4. zapoznanie się z informacją o stanie mienia jednostki samorządu terytorialnego,
  5. przedstawienie Protokołu z kontroli wykonania budżetu za 2018 rok, dokonanej przez  Komisję Rewizyjną Rady Gminy Lubsza,
  6. dyskusja,
  7. podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego gminy za rok 2018 wraz z sprawozdaniem z wykonania budżetu.
  1. Absolutorium dla Wójta Gminy Lubsza :
  1. przedstawienie wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium,
  2. opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej do wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium,
  3. dyskusja,
  4. podjecie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Lubsza za rok 2018.
  1. Projekty uchwał (dyskusja, podjęcie) w sprawach:
  1. zmiany budżetu na rok 2019,
  2. zmiany wieloletniej prognozy finansowej,
  3. powołania Zespołu ds. zaopiniowania kandydatów na ławników do sądów powszechnych,
  4. wyrażenia zgody na zawarcie w drodze bezprzetargowej umowy dzierżawy, nieruchomości stanowiącej własność Gminy Lubsza na czas określony dłuższy niż 3 lata,
  5. wyrażenia zgody na zawarcie w drodze bezprzetargowej kolejnych umów dzierżawy, nieruchomości przeznaczonych do wykorzystania na cele rolnicze, na ogrody przydomowe, stanowiących własność Gminy Lubsza.
  1. Informacja o planie organizacji wypoczynku wakacyjnego dzieci i młodzieży w Gminie Lubsza.
  2. Odpowiedzi na interpelacje, wolne wnioski i zapytania.
  3. Zakończenie obrad.

Przewodniczący Rady Gminy Lubsza