• Ogłoszenie

Drugi nieograniczony przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących  własność gminy. Położenie nieruchomości:  Lubsza

17-10-2018

O G Ł O S Z E N I E

Informuję mieszkańców Gminy Lubsza, że Sesja Rady Gminy Lubsza odbędzie się w dniu 18 października 2018 r. o godz. 12.00               w Domu Ludowym w Lubszy z następującym porządkiem:

1. Otwarcie obrad.
    2. Przedstawienie porządku obrad.
    3. Zatwierdzenie protokołu Nr XLVII/2018 z Sesji Rady Gminy Lubsza z dnia 11.10.2018r.
    4. Informacja Wójta Gminy o bieżącej działalności w okresie międzysesyjnym. Dyskusja.
    5. Informacja Radnych Powiatowych. Dyskusja.
    6. Interpelacje Radnych, wolne wnioski i zapytania.
    7.  Zapytania, wolne wnioski Sołtysów i innych osób uczestniczących w Sesji.
    8. Projekty uchwał (dyskusja, podjęcie) w sprawach:

1) Rocznego Programu Współpracy Gminy Lubsza z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku  publicznego na  rok 2019;

2) rozpatrzenia skargi;

3) przekazania pisma.

1. Informacja dotycząca analizy oświadczeń majątkowych.
    2. Odpowiedzi na interpelacje, wolne wnioski i zapytania.
    3. Zakończenie obrad.

Przewodniczący  Rady  Gminy Lubsza

Jan Minosora

• Zarządzenie Wójta Gminy Lubsza

w sprawie   informacji o wynikach konsultacji  z radami działalności pożytku publicznego lub  organizacjami pozarządowymi i podmiotami , o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy  z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku  publicznego i o wolontariacie, projektów  prawa  miejscowego w  dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych  organizacji

jak również Zarządzenia  Wójta Gminy WG.0050.112.2018 z dnia 18.09.2018r. w sprawie  przeprowadzenia   konsultacji „ Rocznego Program Współpracy Gminy Lubsza z organizacjami pozarządowymi  i innymi  podmiotami  prowadzącymi działalność pożytku publicznego  na rok 2019” ogłaszam wyniki przeprowadzonych konsultacji

PDFzarządzenie.pdf

• Informacja

Konstytucja Biznesu to gruntowna reforma prawa gospodarczego, której celem jest poprawa środowiska prawno-instytucjonalnego, w którym działają polscy przedsiębiorcy.

O Konstytucji Biznesu oraz innych zmianach prawnych ułatwiających zakładanie i prowadzenie firm odbędzie się rozmowa na kolejnym z cyklu spotkań w Brzegu.

• 25-05-2018

OGŁOSZENIE

Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, serdecznie zapraszają rolników na szkolenie dotyczące „Zasad wypełnienia wniosków o udzielenie pomocy finansowej producentowi rolnemu, w którego gospodarstwie rolnym powstały szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy lub powodzi”.

Szkolenie odbędzie się w dniu 5 października  2018r. o godzinie 12.00 (najbliższy piątek) w Sali Konferencyjnej OODR w Łosiowie.

04-10-2018
  • Komunikat

Komunikat meteorologiczny z godz. 09:03 dnia 03.10.2018 IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu

Miejscami obserwuje się wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach od 55 km/h do 70 km/h. W dalszej części dnia przewiduje się wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach od 70 km/h do 85 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

PDFKomunikat - powiat brzeski.pdf

03-10-2018
  • Ostrzeżenie meteorologiczne

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 20 IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach miejscami do 85 km/h z północnego-zachodu.

PDFostrzeżenie.pdf

02-10-2018
  • Informacja

Lubsza, dnia 01.10.2018r.

Informacja

Wójt Gminy Lubsza informuje mieszkańców gminy, że w dniu 02.10.2018r. (wtorek) będzie odbierany zaległy „papier” z miejscowości:

Borucice, Rogalice, Mąkoszyce, Raciszów, Roszkowice, Nowy Świat, Tarnowiec,  Lubicz, Śmiechowice, Myśliborzyce, Szydłowice, Pisarzowice, Piastowice, Czepielowice, Nowe Kolnie, Garbów, Kościerzyce, Dobrzyń, Błota.

01-10-2018
  • Zarządzenie Wójta Gminy Lubsza